13. 08. 2021 13:59 , článok bol aktualizovaný 14. 08. 2021 07:07 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

NAKA zadržala Petra Petrova prezývaného Tiger. Kovařík chváli elitných policajtov

V jeho dome dome zasahovali už vo štvrtok (12.8.) ráno.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal v piatok večer na Špecializovaný trestný súd v Pezinku (ŠTS) návrh na vzatie do väzby na štyri osoby zadržané a obvinené počas štvrtkovej akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA).

Informoval hovorca Generálnej prokuratúry SR (GP) Dalibor Skladan. Príslušníci NAKA obvinili vo štvrtok (12.8.) za trestný čin všeobecne nebezpečný a trestný čin proti majetku dovedna 11 osôb. Zadržaných je zatiaľ 10.

"V medializovanej veci, súvisiacej s obstarávaniami na Ministerstve vnútra SR a Úrade práce, sociálnych veci a rodiny, dnes službukonajúci prokurátor podal na ŠTS návrh na vzatie do väzby štyroch osôb," objasnil Skladan. Sudca ŠTS pre prípravné konanie bude teda rozhodovať o návrhu počas víkendu. Termín zatiaľ nie je známy.

NAKA zasahovala vo štvrtok od skorých ranných hodín na viacerých miestach Bratislavského, Nitrianskeho a Trenčianskeho kraja. Obvinených je 11 osôb z viacerých trestných činností.

Medzi obvinenými je aj Peter Petrov známeho pod prezývkou Tiger., a to za trestný čin všeobecne nebezpečný a trestný čin proti majetku. Deväť osôb polícia zadržala, jedna osoba je mimo Slovenska a jedna osoba, spomínaný Peter P., bola do štvrtka v pátraní. Napokon ho vo štvrtok zadržala zásahová jednotka NAKA.

V Petrovom dome zasahovala NAKA už vo štvrtok (12.8.) ráno. Ako prvá o tom informovala televízia TA3.

Po Petrovovi vyhlásila Inšpekcia ministerstva vnútra pátranie v súvislosti s vyšetrovaním výpovedí tzv. kajúcnikov. Avšak NAKA neprišla kvôli pátraniu po hľadanej osobe, zásah mal súvisieť s vyšetrovaním verejných obstarávaní pre ministerstvo vnútra a rezort práce.

„Môžeme potvrdiť, že osoba Peter P. bola včera zadržaná zásahovou jednotkou Národnej kriminálnej agentúry ako obvinená v medializovanej trestnej veci realizovanej na Národnej kriminálnej agentúre," uviedla hovorkyňa policajného prezídia Denisa Bárdyová pre TV Markíza s tým, že ďalšie informácie v tomto štádiu poskytovať nebudú.

 

Kovařík: NAKA koná zákonne v prospech občanov

Zadržanie podnikateľa Petrova podľa prezidenta Policajného zboru Petra Kovaříka jasne ukazuje, že príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) konajú zákonne v prospech občanov SR. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

„Policajti Národnej kriminálnej agentúry opäť dokázali, že si zaslúžia oslovenie elitná jednotka. Realizácia ich poslednej akcie bola dôkazom vysokej profesionality, vďaka ktorej sa vyšetrovateľ NAKA posunie v objasňovaní závažnej ekonomickej trestnej činnosti poškodzujúcej štátny rozpočet, na ktorý sa všetci skladáme svojimi daňami," uviedol policajný šéf.

Ako ďalej povedal, je rád, že sa policajtom NAKA podarilo ustáliť informácie o mieste, kde sa Petrov nachádzal a môžu s ním pokračovať v začatých procesných úkonoch. Obvinený sa podľa jeho slov od začiatku vyšetrovania na NAKA dostavoval na predvolania až do zásahu Úradom inšpekčnej služby Ministerstva vnútra (UIS MV) SR.

Kovařík však zdôraznil, že vyšetrovateľka UIS MV SR svojím neprofesionálnym prístupom zmarila vyšetrovanie nielen sebe, ale výrazne skomplikovala rozpracovaný prípad aj vyšetrovateľovi NAKA. „Som kritizovaný, že som mal zmariť akciu UIS MV SR, odmietam tieto tvrdenia a dokážem to aj pred orgánmi činnými v trestnom konaní," uzavrel policajný prezident.

Peter Petrov.
Peter Petrov. Foto: Ministerstvo vnútra SR
 

Vyšetrovateľ obvinil 11 osôb za všeobecne nebezpečný a trestný čin proti majetku. Petrov robil cez svoje firmy verejné obstarávania napríklad na nákup hasičských vozidiel a kamerových systémov pre NDS. Viac sa dočítate TU.


VIAC Z Domáce