28. 08. 2021 19:56 , článok bol aktualizovaný 28. 08. 2021 20:11 | BRATISLAVA/TV Markíza

J. Bubnár sa vzdáva poslaneckého mandátu. Pre vyhrážky a priania smrti skončil dvakrát na urgente

Od septembra sa chce podľa vlastných slov vrátiť do školstva

Jozef Bubnár (OĽaNO) skladá poslanecký sľub.
Jozef Bubnár (OĽaNO) skladá poslanecký sľub. Foto: TASR/Michal Svítok

Poslanec Národnej rady (NR) SR za hnutie OĽANO Jozef Bubnár končí vo funkcii. Informoval o tom v sobotu na sociálnej sieti. Hovorí najmä o zdravotných dôvodoch. Od septembra sa chce podľa vlastných slov vrátiť do školstva. Vzdanie sa mandátu v najbližších dňoch oznámi oficiálne aj vedeniu parlamentu.

Bubnár sa poďakoval voličom za preferenčné krúžky. "Po roku a pol môjho pôsobenia v Národnej rade vás však musím s poľutovaním informovať, že túto moju životnú etapu - pôsobenie vo funkcii jedného zo 150 zákonodarcov - navždy uzatváram," uviedol.

Skonštatoval, že politiku ako takú za ten čas vlastne nezažil, pretože svet sa ´zacyklil´ v jedinej spoločenskej téme - pandémia ochorenia COVID-19. Poukázal na množstvo jej negatívnych dôsledkov a frustráciu, ktorú si vo veľkej miere podľa neho "odskákali" politici, vedci, či novinári. "Ja som nebol výnimkou. Dve zastávky na urgentnom príjme v nemocnici počas júna a júla boli pre mňa finálnym znamením, že vyhrážky, priania smrti, či nenávistné agresívne vulgarizmy prijímané na dennej báze nie je to, o čom som v živote sníval," dodal.

Predseda poslaneckého klubu OĽANO to chápe

Predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš chápe rozhodnutie Jozefa Bubnára vzdať sa poslaneckého mandátu.

"Jozef Bubnár nás o tomto svojom zámere informoval už dávnejšie, chápeme jeho rozhodnutie a naďalej s ním zostávame v priateľskom kontakte. Bolo nám cťou s ním v parlamente spolupracovať a prajeme mu v osobnom živote veľa zdravia a osobných úspechov," uviedol Šipoš.

Bubnára by mal v poslaneckých laviciach podľa výsledkov vo voľbách v roku 2020 nahradiť Vojtech Tóth.


VIAC Z Domáce