30. 08. 2021 11:54 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Predsedníčka Remišová sa chce zbaviť ďalších členov Za ľudí okolo Kolíkovej

Predsedníctvu strany navrhne pozastavenie výkonu práv členov skupinke funkcionárov.

Vicepremiérka Veronika Remišová.
Vicepremiérka Veronika Remišová. Foto: Úrad vlády SR

Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová navrhne predsedníctvu strany pozastavenie výkonu práv členov skupinke funkcionárov strany okolo Márie Kolíkovej, ktorí s konkurenčnými politickými stranami koordinujú postup proti vlastnej strane, uvádza sa v stanovisku strany.

Skupinka okolo Márie Kolíkovej podľa Remišovej svojimi vyjadreniami už niekoľko mesiacov ukazuje, že nemá záujem o rozvoj strany a o spoločné presadzovanie jej hodnôt a programu. Tvrdí, že skupina poza chrbát predsedníctva strany rokuje s konkurenčnými politickými stranami o postupe, ako zo strany odísť a zároveň si udržať svoje funkcie, ktoré získali vďaka Za ľudí.

„Týmto konaním, v rozpore so stanovami strany Za ľudí, stranu poškodzujú, zrádzajú hodnoty strany Za ľudí a zrádzajú jej členov a voličov, vďaka ktorým majú svoje funkcie, či už v parlamente alebo vo vláde," uviedla Remišová. Na najbližšom rokovaní preto v zmysle stanov navrhne predsedníctvu strany pozastavenie výkonu práv členov tejto skupinky funkcionárov strany.

„Veľká väčšina z predsedníctva, ale aj veľká väčšina z viac ako 700 členov strany je jednotná a chce pokračovať v napĺňaní programu strany a sľubov, ktoré sme dali ľuďom pred voľbami. Nie neustále riešiť útoky a nenaplnené ambície skupinky, ktorá vyvolala konflikt v strane z nepochopiteľných dôvodov, ktorým nerozumejú ani členovia strany, ani verejnosť. Strana Za ľudí vždy presadzovala a bude presadzovať svoje hodnoty a rozumné riešenia pre ľudí na Slovensku. A budeme to robiť napriek snahe niektorých funkcionárov strane poškodiť. Ideme ďalej," uviedla Remišová.

„Sme a budeme pevnou súčasťou vládnej koalície a prirodzene vedieme na túto tému rozhovory so zástupcami koaličných strán, osobitne s premiérom.
Pracujeme na reforme justície a podporujeme ďalšie reformy tejto vlády," zareagovala frakcia v strane Za ľudí na čele s Máriou Kolíkovou.


VIAC Z Domáce