30. 08. 2021 12:45 | BRATISLAVA/TV Markíza

V Španielsku chytili Tomáša Rajeckého, známeho z mafiánskych zoznamov

Spoločne s milionárom Zoroslavom Kollárom čelia obvineniam, že kryli nelegálnu výrobu cigariet.

Tomáš Rajecký na archívnej fotografii.
Tomáš Rajecký na archívnej fotografii. Foto: TV Markíza

V španielskej Malage zadržali v pondelok (30. 8.) Tomáša Rajeckého, ktorý je obvinený z korupcie. Informáciu pre TV Markíza potvrdil jeho advokát Adrián Kucek.

Na muža, ktorý je známy z bratislavského podsvetia a bol na tzv. mafiánskych zoznamoch, vydali na jar medzinárodný i európsky zatýkací rozkaz.

Spoločne s milionárom Zoroslavom Kollárom čelia obvineniam, že kryli nelegálnu výrobu cigariet. Kollár vraj úplatkami zabezpečoval, aby finančná správa dala od tohto biznisu ruky preč.

Tomáš Rajecký, Juraj Ondrejčák a Boris Kollár na Kube
Tomáš Rajecký, Juraj Ondrejčák a Boris Kollár na Kube Foto: archív
 

Rajecký je známy aj z fotografie z dovolenky na Kube, na ktorej sa odfotil spoločne s dnešným predsedom parlamentu Borisom Kollárom a právoplatne odsúdeným Jurajom Ondrejčákom za šéfovanie zločineckej skupine a priznanie sa k vraždám.

Polícia Rajeckého hľadala od marca, kedy prisľúbil, že sa sám prihlási na NAKA. Nestalo sa tak. V archívnej reportáži si pozrite dôvody, na ktoré sa vyhováral.

 

Zoroslav Kollár čelí aj ďalším obvineniam. Spolu s bývalým predsedom Okresného súdu Bratislava III Davidom Lindtnerom a bývalou podpredsedníčkou NS SR Jarmilou Urbancovou ho zadržali vlani v októbri v rámci akcie Víchrica. Bývalých sudcov obvinili zo zločinu prijímania úplatku. Zoroslav Kollár je obvinený zo zločinu zasahovania do nezávislosti súdu.

Od marca čelí aj obvineniu z poskytnutia úplatku bývalému riaditeľovi Slovenskej informačnej služby Vladimírovi Pčolinskému a exnámestníkovi SIS Borisovi Beňovi, aby ho nesledovali.


VIAC Z Domáce