02. 09. 2021 09:50 | BANSKÁ BYSTRICA/tvnoviny.sk

Tu sú detaily útoku medveďa na ženu v ovocnom sade za Hradišťom. Život jej zachránil manžel

Žena je po operácii v stabilizovanom stave.

Posádka záchranárskeho vrtuľníka z Banskej Bystrice pomáhala žene, ktorú napadol medveď.
Posádka záchranárskeho vrtuľníka z Banskej Bystrice pomáhala žene, ktorú napadol medveď. Foto: Facebook/Air-Transport Europe, letecká záchranná služba
Posádka záchranárskeho vrtuľníka z Banskej Bystrice pomáhala žene, ktorú napadol medveď.
Na ženu zaútočil medveď, ratovali ju záchranári.
Záchranársky vrtuľník zasahoval neďaleko obce Hradište.

Žena (58), ktorú v stredu (1.9.) v ovocnom sade pri obci Hradište v okrese Poltár napadol medveď, skončila na operačnej sále. Podľa našich informácií je momentálne v stabilizovanom stave, leží na Klinike úrazovej chirurgie vo Fakultnej nemocnici F. D. Roosevelta v v Banskej Bystrici. Transportoval ju tam záchranársky vrtuľník.

Na ženu zaútočil medveď, ratovali ju záchranári.
Na ženu zaútočil medveď, ratovali ju záchranári. Foto: Facebook/Air-Transport Europe, letecká záchranná služba
 

„Spôsobil jej tržné a hryzné rany v oblasti krku, ramena a stehna. Primárne ošetrenie jej poskytli privolaní pozemní záchranári. Posádka leteckých záchranárov si pacientku po pristátí v blízkosti miesta nešťastia následne prevzala do svojej starostlivosti a po doplnení liečby a stabilizovaní vitálnych funkcií bola v spolupráci s ostatnými záchranármi prevezená k vrtuľníku, preložená na palubu a letecky transportovaná na urgentný príjem," informovala po nešťastí Air-Transport Europe, letecká záchranná služba.

 

Medveď zaútočil, keď žena zbierala černice

Medveď útočil popoludní a bolo to neďaleko obce. Žena môže hovoriť o veľkom šťastí, pretože tentoraz sa s ňou na černice vybral manžel, väčšinou chodievala sama. Bol to jej koníček. Pravidelne zvykla chodiť aj na hríby. Mohutné zviera na ňu zaútočilo pri zbieraní, manžel bol počas útoku približne 50 metrov od nej. Medveď sa potom zrejme zľakol a utiekol. Manžel ženu hneď ratoval a volal záchranku.

Ide o druhý útok medveďa na človeka na strednom Slovensku. Pár dní pred koncom augusta poranil medveď muža v obci Dúbravy, čo je v okrese Detva. Muž bol na prechádzke a hľadal hríby.


VIAC Z Domáce