02. 09. 2021 13:07 | BRATISLAVA/TVNOVINY

Údajných členov zločineckej skupiny, ktorá mala pri obstarávaniach vytiahnuť milióny, pustili na slobodu

Ide o Petra Lamača, Igora Cúcora a Mariána Kozára.

Obvinený Peter Lamač.
Obvinený Peter Lamač. Foto: TV Markíza

Údajných členov zločineckej skupiny, ktorá mala pri obstarávaniach na ministerstve vnútra vytiahnuť milióny, pustili na slobodu. TV Markíza to potvrdilo tlačové oddelenie Najvyššieho súdu.

"Senát Najvyššieho súdu Slovenskej republiky na dnešnom neverejnom zasadnutí zrušil uznesenie Špecializovaného trestného súdu zo 14.8.2021 o vzatí obvinených PhDr. Mgr. Petra Lamača, Ing. Igora Cúcora a Mariána Kozára do väzby. Senát dospel k záveru, že dôvod preventívnej väzby u obvinených neexistuje a na tom podklade obvinených prepustil na slobodu," informovala Ivana Nittmanová.

Obvinení po razii NAKA
Obvinení po razii NAKA Foto: TV Markíza
 

Prepustenú trojicu mužov obvinili a vzali do väzby spolu s Petrom Petrovom, o čom rozhodol  sudca pre prípravné konanie ŠTS 14. augusta.

Obvinil ich zo zločinu založenia a podporovania zločineckej skupiny, ako aj z obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Trestná činnosť má súvisieť s obstarávaniami na ministerstve vnútra a úrade práce, sociálnych vecí a rodiny. Traja obvinení podali proti rozhodnutiu ŠTS sťažnosť.

V prípade celkovo obvinili 11 osôb.


VIAC Z Domáce