Live
Sledujte NAŽIVO: Koalícia o opatreniach
Sledujte tu
09. 09. 2021 13:04 , článok bol aktualizovaný 09. 09. 2021 15:29 | BRATISLAVA/TASR

Kotlebovci vysypali hnoj pred budovu hygienikov. Prípadom sa už zaoberá polícia

Hygienici odpovedali s humorom.

Hnoj pred Úradom verejného zdravotníctva.
Hnoj pred Úradom verejného zdravotníctva. Foto: Facebook/Úrad verejného zdravotníctva

Pred Úradom verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR vysypali vo štvrtok väčšie množstvo hnoja. Prípadom som už zaoberá polícia, ktorá skutok prešetruje ako priestupok proti verejnému poriadku. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Bratislave Veronika Martiniaková.

„Môžeme potvrdiť, že znečistenie verejného priestranstva objasňujú policajti druhého bratislavského okresu ako priestupok proti verejnému poriadku. Za toto nezodpovedné konanie je možné uložiť pokutu vo výške 100 eur,“ spresnila Martiniaková. K činu sa na sociálnej sieti prihlásili členovia ĽSNS.

ÚVZ na sociálnej sieti skonštatoval, že ide o špecifický príspevok k riešeniu epidemiologickej situácie. „Ďakujeme za príspevok k riešeniu zhoršujúcejšej sa epidemickej situácie v našej krajine. Každý podľa svojich možností... Žiaľ, materiálu v tejto forme nie je možné priradiť registratúrne číslo,“ okomentoval ÚVZ.

Mestská bratislavská časť Ružinov sa už postarala o upratanie znečistenia spred budovy ÚVZ. „Fakt nechápem, ako toto môže niekto robiť a kde zlyhala výchova. Hnoj aspoň využijeme na našich plochách, aby sa zeleni v Ružinove lepšie darilo,“ dodal na sociálnej sieti starosta Ružinova Martin Chren.

Hnoj pred ÚVZ SR.
Hnoj pred ÚVZ SR. Foto: Facebook/Úrad verejného zdravotníctva
 


VIAC Z Domáce