16. 09. 2021 17:09 | PODTUREŇ/tvnoviny.sk

Tragédia na Liptove: V jame našli nevládne telá Romana a Martina, mali iba 16 rokov

Chlapcov hľadali niekoľko dní.

Martin a Roman.
Martin a Roman. Foto: HAKA

Veľká tragédia na Liptove. Vo štvrtok (16 9.) ráno krátko po 7.00 h spozoroval strážnik v roľníckom družstve v Závažnej Porube na hladine žumpy dve nehybné telá. Boli to Martin a Roman, po ktorých pátrali už od pondelka, kedy ich vyhlásili za nezvestných. Obaja mali iba 16 rokov.

Na miesto udalosti ihneď smerovali hasiči polícia aj záchranári, informuje portál liptov112.sk.

Privolaný lekár predbežne vylúčil cudzie zavinenie, príčinu určí pitva. Pravdepodobne jeden z mladíkov spadol do jamy, druhý ho chcel zachrániť, žiaľ, skončil tam aj on, uvádza myliptov.sk.

Termovízou a infrakamerami ich hľadala aj letka ministerstva vnútra. Prehľadali zo vzduchu i po zemi všetky lokality označené kamarátmi ako potenciálne. V pondelok a utorok sa pátracie tímy rozšírili o ďalšie záchranné zložky a na prosbu rodín chlapcov prišlo aj veľa civilistov.

Do pátrania sa pridali aj dobrovoľní hasiči z celkom 16 obcí. „Bolo nás viac ako 80, zamerali sme sa na chaty, senníky a rôzne opustené budovy Jánskej doline, kde by sa mohli skrývať,“ povedal veliteľ zásahu dobrovoľných hasičov Richard Šopor, ktorý je zároveň predsedom DHZ v Liptovskej Kokave.


VIAC Z Domáce