18. 09. 2021 08:46 , článok bol aktualizovaný 18. 09. 2021 15:07 | TRENČÍN/TV Markíza

Muž prezlečený za ženu, ktorý dobodal 17-ročné dievča, sa vraj splietol. Dobodať chcel inú ženu

Obeť utrpela bodné rany, čepeľ sa zlomila a zostala v tele.

Údajný útočník
Údajný útočník Foto: TV Markíza

Krvavý večer v Trenčíne. Len 17-ročné dievča tam napadol muž prezlečený za ženu a trikrát ju mal bodnúť nožom do chrbta. Vrtuľníkom ju previezli do Bratislavy, kde ju operovali.

Krátko po 20.00 hodine prechádzalo mladé dievča po Elekričnej ulici v Trenčíne. Netušilo však, čo ju o pár minút čaká. Napadol ju muž prezlečený za ženu.

"Z doposiaľ neznámeho dôvodu, páchateľ bodol do chrbta 17-ročné dievča," hovorí Danka Adámiková, hovorkyňa polície v Trenčíne.

To sa snažilo brániť. Muž ju mal trikrát bodnúť. Keď sa mu nôž zlomil a čepeľ zostala v chrbte odišiel na pivo do neďalekej krčmy. Mladé dievča prešlo ešte asi tristo metrov, kde ju našli zranenú.

"Môžem potvrdiť, že sme vyslali záchranárov na pomoc maloletej osobe s bodným poranením. Žiaľ, vzhľadom na vek pacientky a citlivosť prípadu, viac informácii nemôžem poskytnúť," dodáva Alena Krčová, hovprkyňa ZZS.

Dievča so zraneniami previezli do FN v Trenčíne.

"Včera neskoro večer bola posádka leteckých záchranárov vyžiadaná o urgentný let pre 17-ročné dievča s bodným poranením v oblasti hrudníka. Po stabilizovaní zdravotného stavu vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne, bola preložená na palubu vrtuľníka a vo vážnom stave letecky prevezená do univerzitnej nemocnice Bratislava Ružinov," pridáva informácie Zuzana Hopjaková, hovorkyňa Leteckej záchrannej služby.

V ružinovskej nemocnici ju úspešne operovali a jej stav je stabilizovaný. Podozrivého muža policajti chytili len kúsok od miesta činu. Vraj čakal na inú ženu.

"Vyšetrovateľ okresného riaditeľstva policajného zboru v Trenčíne začal trestné stíhanie vo veci zločinu ublíženia na zdraví," dodáva Danka Adámiková.

Ak sa na útok pripravoval a chcel napadnúť inú ženu, vyšetrovatelia môžu ešte zmeniť trestnú kvalifikáciu na vraždu v štádiu pokusu. V takom prípade by mu hrozil minimálne 20-ročný trest.

Pozrite si aj reportáž

 


VIAC Z Domáce