24. 09. 2021 12:12 | PRAVENEC/TASR

Vážna nehoda pri Pravenci, zranili sa dvaja ľudia

Previezli ich do nemocnice.

Vážna nehoda pri Pravenci.
Vážna nehoda pri Pravenci. Foto: KR PZ Trenčín

Zranenie dvoch ľudí si vyžiadala vo štvrtok (23. 9.) dopoludnia dopravná nehoda na ceste I/64 v katastri Pravenca v okrese Prievidza. Pri zrážke dvoch osobných áut zasahovali traja príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) z Prievidze s jedným kusom techniky, informoval v piatok hovorca hasičov v Trenčianskom kraji Marián Petrík.

Následkom nehody sa zo štyroch jej účastníkov zranili dvaja ľudia. „Zasahujúci hasiči z Prievidze vymedzili miesto udalosti a zraneným osobám poskytli predlekársku prvú pomoc. Po príchode dvoch posádok zdravotníkov asistovali pri ďalšom ošetrení a následnom transporte zranených do sanitných vozidiel záchrannej zdravotnej služby,“ opísal Petrík.

Na havarovaných vozidlách vykonali príslušníci HaZZ podľa neho požiarnobezpečnostné opatrenia a prostredníctvom absorpčnej látky zachytili a z vozovky odstránili vytečené prevádzkové kvapaliny.

„Po zdokumentovaní udalosti políciou hasiči odtlačili vozidlá na vedľajšiu komunikáciu, respektíve asistovali pri bezpečnom naložení jedného z postihnutých automobilov na vozidlo odťahovej služby,“ dodal.


VIAC Z Domáce