24. 09. 2021 12:20 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Nekonečný príbeh. Niektoré úseky obchvatu Bratislavy opäť neotvoria tak, ako sľubovali

Konzorcium nemá povolenie.

Nový kruhový objazd počas otvorenia prvých objektov nultého obchvatu Bratislavy,
Nový kruhový objazd počas otvorenia prvých objektov nultého obchvatu Bratislavy, Foto: TASR

Zmeny v otváraní obchvatu Bratislavy. Koncesionár D4R7 len pred pár dňami avizoval dobrú správu pre vodičov, ktorá má zrýchliť ľuďom cestu domov a do práce. Tento víkend plánovali otvoriť už takmer všetky úseky obchvatu. Minister dopravy Andrej Doležal však oznámil, že ďalšie úseky otvoria až počas budúceho víkendu.

„Túto nedeľu, 26. 9. 2021, otvorí koncesionár PPP projektu D4/R7 pre motoristickú verejnosť časť medzi mimoúrovňovými križovatkami Rusovce a Ketelec (4,3 km), ktorého súčasťou je aj 3 km dlhý most cez Dunaj (Lužný most)," informuje minister na sociálnej sieti.

Ďalej píše, že až na budúci víkend (2. a 3. 10. 2021) koncesionár následne sprístupní verejnosti aj časť D4 medzi mimoúrovňovými križovatkami Jarovce a Rusovce (2,2 km), spájajúci D4 a D2, ako aj časť R7 medzi mimoúrovňovými križovatkami Ketelec a Prievoz (6,5 km), spájajúci R7 a D1.

„Dôvodom otvárania predmetných úsekov v niekoľkých fázach je podľa koncesionára zložitosť prípravy dopravného značenia a organizácie dopravy v danom území, pretože dôjde k prepájaniu nových úsekov diaľnice a rýchlostnej cesty s existujúcimi rýchlostnými komunikáciami (D1, D2, D4, R7)," tvrdí minister Doležal.

„Len pre vysvetlenie, to, čo sa otvára a v akom rozsahu, je plne v kompetenecii koncesionára. Prvoradá je pritom z môjho pohľadu bezpečnosť cestnej premávky pre všetkých," dodá Doležal.

OTVORENIE D4R7 Túto nedeľu, 26. 09. 2021, otvorí koncesionár PPP projektu D4/R7 pre motoristickú verejnosť časť medzi...

Uverejnil používateľ Andrej Doležal - minister dopravy a výstavby SR Piatok 24. septembra 2021

ZDROJ: Facebook/Andrej Doležal

 


VIAC Z Domáce