25. 09. 2021 12:05 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Dnes nás čaká krásny letný deň. Pozrite sa, kde bude najteplejšie

Záver septembra všetkých príjemne poteší.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: Shutterstock.com

V sobotu (25.9.) bude na Slovensku krásny slnečný deň. Teploty aj napriek tomu, že už je koniec septembra, vystúpia pomerne vysoko. Maximálne denné teploty sa vyšplhajú pri jasnej až polojasnej oblohe na 25 stupňov Celzia, píše imeteo.sk.

Na severe a východe Slovenska sa môže vyskytnúť viac oblačnosti, ale pršať nebude. Na západnom a južnom Slovensku bude jasná obloha.

Maximálne denné teploty sa v prvý víkendový deň vyšplhajú na 18 až 23 °C, v Podunajskej nížine a na juhu Záhoria môže byť až do 26 °C. Meteorológovia predpovedajú, že dnes bude na viacerých miestach letný deň, teda teplota nad 25 stupňov.

Predpoveď na nedeľu

V noci zo soboty na nedeľu bude jasno až polojasno. Postupne v nižších polohách miestami hmla alebo nízka oblačnosť. Najnižšia nočná teplota 12 až 7, v údoliach miestami okolo 5 stupňov.

Aj druhý víkendový deň bude krásne počasie. Jasno až polojasno, dopoludnia v nižších polohách miestami hmla alebo nízka oblačnosť, ktorá sa môže ojedinele udržať až do popoludňajších hodín. Bude teplo, najvyššia denná teplota 20 až 25, v južnej polovici západného a na juhu stredného Slovenska do 27 stupňov.

Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 14 stupňov. Bude fúkať slabý, na juhozápade juhovýchodný vietor do 6 m/s (20 km/h), informuje SHMÚ.


VIAC Z Domáce