26. 09. 2021 15:35 , článok bol aktualizovaný 26. 09. 2021 17:58 | BRATISLAVA/TASR

Bratislava má od nedele šesť mostov. Lužný most je ale jediný, za ktorý musia vodiči aj platiť

Posledné úseky obchvatu sa budú otvárať postupne.

Otvorenie ďalšej časti nultého bratislavského obchvatu D4/R7
Otvorenie ďalšej časti nultého bratislavského obchvatu D4/R7 Foto: TASR

V nedeľu oficiálne otvorený vyše štvorkilometrový úsek nultého bratislavského obchvatu D4/R7 je už prejazdný pre verejnosť. „Prvé auto vošlo na novootvorený úsek o 17.45 h,"  informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KRPZ) v Bratislave Veronika Martiniaková.

„Od tejto chvíle možno jazdiť v úseku križovatka Rusovce a križovatka Ketelec. Súčasťou diaľnice je aj Lužný most, ktorý vedie cez rieku Dunaj," pripomenula.

Posledné úseky projektu D4/R7 sa budú podľa zhotoviteľa obchvatu, spoločnosti D4R7 Construction, otvárať postupne, pretože organizácia dopravy v hlavnom meste je náročný proces.

 

„Pokračujeme viacerými ďalšími úkonmi, ktoré povedú k otvoreniu zostávajúcej časti rýchlostnej cesty R7 medzi križovatkami Bratislava - Nivy a Bratislava - Juh a úseku D4 Bratislava - Jarovce a Bratislava - Petržalka pred záverom prvého októbrového týždňa," dodala spoločnosť.

Bratislavský obchvat sa staval formou verejno-súkromného partnerstva (PPP). Jeho súčasťou je 59 kilometrov novej diaľnice, 13,5 križovatky, 122 mostných objektov vrátane najdlhšie súmostia na Slovensku s dĺžkou viac ako tri kilometre. Ide o najväčší PPP projekt na Slovensku.

Bratislava má tak od nedeľe šesť mostov. Lužný most je ale jediný, za ktorý musia vodiči aj platiť. Kto bude chcieť využívať D4/R7, musí mať diaľničnú známku.

Otvorenie ďalšej časti nultého bratislavského obchvatu D4/R7
Otvorenie ďalšej časti nultého bratislavského obchvatu D4/R7 Foto: TASR
 

Projekt označili za úspech obyvateľov Bratislavy a Slovenska, ktorý pomôže mestu, kraju aj celej krajine.


VIAC Z Domáce