28. 09. 2021 14:26 | BRATISLAVA/TASR

Hrozivá nehoda na Gemeri. Pri čelnej zrážke s kamiónom zahynul 37-ročný muž

U vodiča kamióna polícia požitie alkoholu nezistila, v prípade nebohého vodiča bude táto skutočnosť zisťovaná pri pitve.

Jedno z áut na mieste tragédie
Jedno z áut na mieste tragédie Foto: FB/Polícia SR - Košický kraj

Pri tragickej nehode na ceste I/16 neďaleko obce Gemerská Panica v okrese Rožňava zomrel v pondelok (27. 9.) večer 37-ročný občan Poľska. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Jana Mésarová, muž po čelnej zrážke s kamiónom utrpel zranenia nezlučiteľné so životom.

"Podľa doterajších zistení polície viedol 37-ročný vodič, v smere od Rožňavy na Rimavskú Sobotu, motorové vozidlo značky Renault Trafic. Za doposiaľ presne nezistených okolností prešiel s vozidlom do protismernej časti vozovky, kde v tom čase oproti prichádzalo nákladné vozidlo značky Scania, ktoré viedol 41-ročný Rožňavčan, následkom čoho došlo k ich vzájomnej čelnej zrážke," priblížila Mésarová.

TRAGICKÁ ČELNÁ ZRÁŽKA: ŠOFÉR PREŠIEL TO PROTISMERU A STÁLO HO TO ŽIVOT, TOTO ZOSTALO Z AUTA Na ceste I/16 pri obci...

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Utorok 28. septembra 2021

U vodiča kamióna polícia požitie alkoholu nezistila, v prípade nebohého vodiča bude táto skutočnosť zisťovaná pri pitve. Škody pri dopravnej nehode, ktorá si vyžiadala i uzavretie cesty I/16 a odklonenie dopravy, predbežne vyčíslili na 54-tisíc eur.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Rožňave v tejto súvislosti už začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Presná príčina nehody i miera zavinenia jej účastníkov a ďalšie okolnosti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.


VIAC Z Domáce