29. 09. 2021 07:20 , článok bol aktualizovaný 29. 09. 2021 11:42 | NEDED/tvnoviny.sk

Rutinná jazda do práce sa im stala osudnou. Vážna nehoda troch áut s kamiónom si vyžiadala štyri obete

Kamión pritom nemal na ceste čo hľadať.

V zakliesnenom aute našli ďalšiu obeť.
V zakliesnenom aute našli ďalšiu obeť. Foto: HaZZ
Tragická nehoda medzi obcami Neded a Dedinou Mládeže.
Pri tragickej nehode prišli o život traja ľudia.
Smrteľná nehoda na južnom Slovensku.

Štyria kolegovia sa k svojim rodinám už nevrátia. Všetci zahynuli pri rannej dopravnej nehode na juhu Slovenska. Auto, v ktorom sa viezli, zavalil kamión, ktorý na ceste nemal čo hľadať.

Prvé z troch áut, ktoré išli za sebou od Dediny Mládeže smerom na Neded, šoféroval Tibor. Bolo krátko po piatej ráno, keď pred sebou zbadal kamión. Toho zachytil ako prvého a vytlačil do jarka. Keď vystúpil z auta, ešte netušil, aká tragédia sa stala.

„Pýtal som sa, či sú všetci v poriadku. Potom som uvidel ešte jedno auto, ale nevedel som, že aj pod kamiónom je ďalšie, bohužiaľ,“ opisuje Tibor chvíle po nehode.

Hneď po nehode zistili, že traja muži na mieste zomreli. Po niekoľkých hodinách, v totálne zdemolovanom aute, však našli telo ďalšieho muža. Niekoľko osôb je zranených.

Posádky všetkých troch áut sa veľmi dobre poznali, boli to kolegovia a kamaráti, ktorí spolu cestovali do práce do Šale. Túto trasu absolvujú každý deň. Napriek tomu, že kamióny po nej prechádzať nesmú, práve ich sa na ceste stále obávajú.

Kamionista, ktorý má ľahšie zranenia, viezol tovar z Poľska do Budapešti, no chvíľu pred nehodou ho vraj videli, ako takmer nabúral do plotu rodinného domu. To, že aj počas nehody mohlo ísť o mikrospánok, nám na mieste tvrdili viacerí. Alkohol mu policajti v dychu nezistili. Svetlo v prípade môže priniesť aj kamera, ktorú mal vodič kamióna na čelnom skle.

Viac sa dozviete z reportáže Mareka Šilhavíka.

 


VIAC Z Domáce