30. 09. 2021 09:35 , článok bol aktualizovaný 30. 09. 2021 16:30 | PEZINOK/TASR, tvnoviny.sk

VIDEO: Z. Plačkovú s manželom pustili na slobodu. Dôvodom je neexistencia dôkazov, že by predávali drogy

Dvojicu zadržali v pondelok počas veľkej protidrogovej razie.

Zuzana Plačková na slobode.
Zuzana Plačková na slobode. Foto: TV Markíza
Zuzana Plačková po zadržaní
Zuzana Plačková po zadržaní NAKA.
Zuzana Plačková po zadržaní NAKA v rozostavanom dome v Miloslavove.

Zuzanu Plačkovú a jej manžela Reného Strausza neposlal sudca Špecializovaného trestného súdu do väzby.

Plačková po prepustení ako prvé novinárom povedala, aby nešikanovali jej rodinu a nenavštevovali ich príbuzných. Dodala, že sú nevinní a bližšie sa vyjadrí na sociálnej sieti.

Dvojicu zadržali ešte v pondelok (27. 9.) počas veľkej protidrogovej razie na území Bratislavského, Trnavského a Trenčianskeho kraja.

 

O rozhodnutí média informovala hovorkyňa Katarína Kudjáková s tým, že sudca prepustil na slobodu aj Lukáša Masaryka, ktorému zaistili pri prehliadke krokodíla a ďalšieho zadržaného Mareka Cibulku.

Dôvodom prepustenia spomínanej štvorice bolo "konštatovanie sudcu pre prípravné konanie o neexistencii dôkazov, ktoré by preukazovali dôvodné podozrenie, že sa títo obvinení dopustili skutku, za ktorý im bolo vznesené obvinenie. Preto v ich prípade ďalej ani neskúmal naplnenie existencie dôvodov, či už útekovej, kolúznej, prípadne preventívnej väzby".

Mohlo by vás zaujímať: Hoci u Zuzany Plačkovej kokaín nenašli, policajti majú v rukách odposluchy

Šestica obžalovaných Tibor Gubáň, Peter Šoka, Pavol Duchoň, Marian Šoka, Dávid Lukáč a Igor Pisarík však putuje do väzby. Dôvodom je obava z pokračovania v trestnej činnosti, teda preventívna väzba.

Zuzana Plačková na slobode.
Zuzana Plačková na slobode. Foto: TV Markíza
 

„Rozhodnutie súdu je voči 2 osobám prepusteným zo zadržania právoplatné, prokurátor podal sťažnosť voči nevzatiu do väzby 2 osôb, zvyšných 6 obvinených podalo sťažnosť proti vzatiu do väzby. O sťažnostiach bude rozhodovať Najvyšší súd SR 7. októbra," informovala Kudjáková.

 


VIAC Z Domáce