07. 10. 2021 17:00 | TRNAVA/TV Markíza

Policajtom zo súdu ušiel zadržaný drogový recidivista. Na slobodu sa dostal cez okno na toalete

Po štyroch hodinách ho našli u neho doma.

Policajtom ušiel zadržaný zo súdu
Policajtom ušiel zadržaný zo súdu Foto: TV Markíza

Mimoriadna situácia v okresnom súde v Trnave. Ozbrojenej pohotovostnej motorizovanej jednotke ušiel z budovy zadržaný drogový recidivista. Na slobodu ušiel cez okno na záchode.

Muža zadržali pre 600 dávok pika. Sudca mal rozhodnúť, či bude stíhaný na slobode alebo vo väzbe. Kým čakali na chodbe, zadržaný sa vypýtal na záchod. Hliadka si zrejme nevšimla, že okno nie je zamrežované. Keď potreba trvala dlhšie, ako mala, policajti otvorili dvere. Miestnosť bola prázdna.

Drogový díler a varič pervitínu s putami na rukách vyšiel na parapet a zoskočil. Podľa našich informácií utekal smerom na vlakovú stanicu, čo je asi dva kilometre. To už polícia bola na nohách. Vyhlásili po ňom pátranie. Do terénu vyslali desiatky chlapov.

Viackrát súdne trestaný muž nasadol na vlak. Vystúpil v Pezinku. Polícia ho zadržala po štyroch hodinách u neho doma.

Muž je už vo väzbe. Polícia o okolnostiach úteku nechce nič povedať. Nie je vylúčené, že policajti, ktorí sú za útek zodpovední, môžu prísť nielen o časť platu, ale aj o prácu.

Rovnako cez záchodové okno ušiel policajtom v nemocnici na bratislavských Kramároch aj Roman Červenka podozrivý z bankovej lúpeže. Na úteku bol aj Ľubomír Behan, odsúdený za lúpež a spreneveru. Tomu sa podarilo ujsť, keď pracoval na oprave strelnice v Leopoldove.

 


VIAC Z Domáce