09. 10. 2021 10:43 , článok bol aktualizovaný 09. 10. 2021 19:50 | BRATISLAVA/TASR

VIDEO: Mohutný požiar v Bratislave zachvátil budovu na Račianskej

Oheň vyčíňal v areáli bývalého podniku Palma

Požiar v Bratislave na Račianskej.
Požiar v Bratislave na Račianskej. Foto: somreporter

Hasičom sa podarilo v sobotu večer uhasiť rozsiahly požiar budovy v areáli bývalého podniku Palma na Račianskej ulici v Bratislave. Informovali o tom z komunikačného oddelenia Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

„Na mieste zostáva skupina dobrovoľných hasičov, ktorá bude požiarisko monitorovať počas noci. Udalosť sa zaobišla bez zranení," spresnili hasiči.

 

Požiar vypukol v sobotu krátko pred 10.00 h v objekte bývalej lisovne. Ide o historickú dvojpodlažnú budovu v asanácii. Prípadom sa už zaoberá polícia, ktorá začala trestné stíhanie pre trestný čin poškodzovania cudzej veci. Privolaný zisťovateľ príčin požiaru na mieste podľa polície nedokázal určiť presnú príčinu vzniku požiaru. Škoda bola predbežne vyčíslená na vyše 260-tisíc eur.

Spoločnosť Corwin, ktorá v areáli Palmy chystá postaviť svoj developerský projekt, nateraz nevie, aká bola bezprostredná príčina vzniku požiaru. „Celá udalosť bude predmetom vyšetrovania," skonštatoval developer. Objekt bývalej lisovne v budúcnosti plánoval zachovať a zapracovať do svojho projektu. Ako tvrdí, dlhodobo upozorňoval, že napriek ochranným opatreniam a snahe bezpečnostnej služby, ktorá dohliada na túto časť areálu (susediacu so železničnou traťou) nie je dlhodobo udržateľné zabezpečiť zdevastované objekty pred vniknutím nepovolaných osôb.

Lokalizácia požiaru na Račianskej v Bratislave Požiar budovy na Račianskej ulici v Bratislave sa hasičom pred malou...

Uverejnil používateľ Hasičský a záchranný zbor Sobota 9. októbra 2021

 


VIAC Z Domáce