Live
V piatok otvoria obchody pre očkovaných a prekonaných, v pondelok zas plošne zatvoria školy
Sledujte tu
12. 10. 2021 15:39 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Vodiči pozor! V stredu vás na cestách môže prekvapiť poľadovica aj sneh

V niektorých lokalitách môže prvý sneh prekvapiť už dnes.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR/DPA

Nasledujúce dni budú chladné, noci a rána mrazivé. Meteorológovia hovoria, že nám napadne aj prvý sneh, ktorý v niektorých lokalitách môže prekvapiť už dnes (12.10.). Snežiť by malo aj ďalšie dni, dokonca v nižších polohách a na severnom Slovensku. Viac o počasí na nasledujúce dni sa dočítate tu.

Opatrní by mali byť hlavne vodiči. Vo vyšších polohách sa podľa SHMÚ prechodne vytvorí aj snehová pokrývka, čo môže skomplikovať dopravnú situáciu najmä na horských priechodoch, a to hlavne na Spiši a v blízkom okolí. „Po prechode frontu sa zároveň cez alpskú nad karpatskú oblasť presunie tlaková výš, čo opäť podporí aj nočné mrazy,“ uviedol SHMÚ.

Výstrahy pred snehovými zrážkami vydali pre Žilinský, Banskobystrický aj Prešovský kraj. Teploty budú v noci klesať k nule a mínusovým hodnotým. Strarosti môžu mať aj s mrznúcou hmlou. Fúkať bude severný vietor rýchlosťou 30 kilometrov za hodinu.

Výstrahy pred snehovými zrážkami vydali pre Žilinský, Banskobystrický aj Prešovský kraj.
Výstrahy pred snehovými zrážkami vydali pre Žilinský, Banskobystrický aj Prešovský kraj. Foto: shmu.sk
 

Chladno bude v stredu aj počas dňa, väčšinou osem až 15 stupňov Celzia, na severe aj menej. „Ďalšiu dávku chladného vzduchu dostaneme cez víkend a situácia bude veľmi podobná, ako tá predošlá. Podľa aktuálnych predpovedných materiálov by však mala byť posledná a po nej sa s veľkou pravdepodobnosťou začne otepľovať,“ spresnil SHMÚ.


VIAC Z Domáce