14. 10. 2021 12:02 | BRATISLAVA/TV Markíza, TASR

Jeden z členov skupiny, v rámci ktorej zadržali aj Zuzanu Plačkovú, náhle zomrel vo väzbe

Ide o 56-ročného Pavla Duchoňa, u ktorého počas policajnej razie našli 9 kíl pervitínu a 70-tisíc eur.

Pavol Duchoň na archívnej snímke.
Pavol Duchoň na archívnej snímke. Foto: TV Markíza

Vo väzbe náhle zomrel jeden z údajných členov drogovej zločineckej skupiny, v ktorej figuruje aj Zuzana Strausz Plačková s manželom.

Ide o 55-ročného Pavla Duchoňa, u ktorého počas policajnej razie našli 9 kilogramov pervitínu a 70-tisíc eur. Informáciu TV Markíza potvrdila generálna prokuratúra.

„Môžeme potvrdiť, že obvinený P. D. počas výkonu väzby zomrel. Okolnosti úmrtia však bližšie komentovať nebudeme, nakoľko sú predmetom vyšetrovania, v ktorom vykonáva dozor Okresná prokuratúra Trenčín,“ uviedol hovorca GP Dalibor Skladan.

Podľa informácií TV Markíza Duchoňovi zlyhalo srdce, vo väzbe bol dva týždne. Pre skupinu robil skladníka. Pred sudcom, ktorý ho poslal do väzby, podrobne opísal, ako ho na spoluprácu oslovili.

Z uznesenia o obvinení o Pavlovi Duchoňovi.
Z uznesenia o obvinení o Pavlovi Duchoňovi. Foto: TV Markíza
 

Úmrtie potvrdil aj Zbor väzenskej a justičnej stráže. „Dňa 12. októbra 2021 došlo v dopoludňajších hodinách k náhlemu úmrtiu 55-ročnej väznenej osoby, ktorej po nástupe do výkonu väzby boli diagnostikované rôzne chronické ochorenia. O udalosti boli vyrozumení blízki príbuzní, vecne a miestne príslušná zložka Policajného zboru a dozorový prokurátor," uviedla hovorkyňa zboru Monika Kacvinská.

Jednoznačná príčina úmrtia bude podľa ZVJS identifikovaná po vykonaní patologicko-anatomickej pitvy. „Keďže aktuálne vo veci prebieha šetrenie, nebudeme sa bližšie k danej udalosti vyjadrovať," dodala hovorkyňa.

V rámci protidrogovej akcie obvinili 14 osôb, piati z nich sú stíhaní vo väzbe, zvyšok vrátane manželov Strauszovcov, vyšetrujú na slobode. Skupina mala pôsobiť na území Bratislavského a Trnavského kraja minimálne od roku 2012.

Viac sa dozviete v Televíznych novinách, reportáž spracovala Kristína Kövešová.

 


VIAC Z Domáce