21. 10. 2021 14:54 , článok bol aktualizovaný 21. 10. 2021 15:36 | GALANTA/TV Markíza

Potápanie sa mu stalo osudným. Po týždni našli telo bývalého policajného hovorcu

Vo vode ho hľadali osem dní.

Igor Mahút.
Igor Mahút. Foto: TV Markíza

Telo muža, ktorý sa potápal pod hladinou štrkoviska pri obci Čierna Voda neďaleko Galanty, našli vo štvrtok (21. 10.) po týždni hľadania. Ide o bývalého žilinského policajného hovorcu Igora Mahúta.

O tom, že našli telo nezvestného muža, informovala aj polícia. „Pátracia akcia prebiehala na štrkovisku Čierna Voda po našom kolegovi, 61-ročnom policajtovi a potápačovi, ktorý je služobné zaradený na KR PZ Žilina,“ napísala na sociálnej sieti.

Na obľúbené miesto pre potápačov prišiel Mahút s kolegom minulý štvrtok (14. 10.) popoludní. Dali si na seba profesionálny potápačský výstroj a išli do vody. Keď sa Mahút z vody v poobedných hodinách dlho nevynáral, jeho kamarát kontaktoval linku 158.

Uviedol, že kolega je potápač s 30-ročnou praxou a spolu sa ponárali v hĺbke okolo 30 metrov. Igor Mahút sa utopil deň pred svojimi narodeninami.

Potápači, ktorí hľadali nezvestného policajta.
Potápači, ktorí hľadali nezvestného policajta. Foto: Facebook.com/Polícia SR - Trnavský kraj
 

Nezvestného muža hľadali potápači z viacerých útvarov Policajného zboru, hasiči - potápači so špeciálnou technikou a hyperbarickou komorou. V pátraní aktívne pomáhali aj českí policajní potápači z Prezidia ČR a okolie prehľadávali aj vojaci z Vojenského útvaru Sereď.

„Dnes záchranné zložky ukončili v teréne pátraciu akciu. Vo vode sa im podarilo lokalizovať telo muža a vytiahnuť ho z vody von,“ píše polícia s tým, že na mieste zasahoval aj privolaný obhliadajúci lekár a poverený policajt začne vo veci formálne preverovanie úmrtia ako prečin usmrtenia.


VIAC Z Domáce