22. 10. 2021 13:32 , článok bol aktualizovaný 22. 10. 2021 15:57 | ŽIAR NAD HRONOM/tvnoviny.sk, TASR

FOTO: Pri Žiari nad Hronom havaroval spevák Peter Lipa

So zraneniami ho previezli do zvolenskej nemocnice.

Peter Lipa na archívnej snímke.
Peter Lipa na archívnej snímke. Foto: TASR
Zničené auto na R1 sa po kolízii so zverou.
Zničené auto na R1 sa po kolízii so zverou.
Zničené auto na R1 sa po kolízii so zverou.

K dopravnej nehode troch vozidiel došlo v noci na piatok na rýchlostnej ceste R1 v smere zo Žiaru nad Hronom do Zvolena. Ako na sociálnej sieti informovala banskobystrická krajská polícia dôvodom bola kolízia s lesnou zverou. Nehoda si vyžiadala zranenie jedného z motoristov.

Zrážke vozidiel predchádzala kolízia s lesnou zverou, po ktorej vodič kamiónu odstavil jazdnú súpravu na pravej krajnici. „Krátko na to prechádzalo v ľavom jazdnom pruhu vozidlo Mercedes, ktorého vodič zrazené zviera obišiel a osobné vozidlo Volvo, jazdiace v pravom jazdnom pruhu, ktorého vodič reagovať nestihol,“ priblížila polícia.

Vodič Volva mal podľa polície prudko zabrzdiť, následkom čoho dostal šmyk. Narazil do zadnej časti Mercedesu, jeho osobné auto následne odrazilo do zvodidiel a narazil do kamióna. „Sedemdesiatosemročný vodič Volva bol so zraneniami prevezený do nemocnice,“ uviedla polícia.

lipa.jpg
lipa.jpg Foto: facebook/Polícia SR - Banskobystrický kraj
 

Ako píše portál noviny.sk za volantom jedného z havarovaných áut údajne sedel aj spevák Peter Lipa, ktorého so zraneniami v hornej časti tela previezli záchranári do zvolenskej nemocnice.

„Vyslaní záchranári ošetrili muža s poraneným hrudníkom, našťastie pri vedomí. Do nemocnice ho previezli v stabilizovanom stave,“ povedala hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová.

Polícia u vodičov nezistila prítomnosť alkoholu, presná príčina nehody je predmetom ďalšieho vyšetrovania.


VIAC Z Domáce