27. 10. 2021 09:00 | BRATISLAVA/PR ČLÁNOK

Je možné jediným kliknutím získať informácie o cenách všetkých stavebných a remeselných prác? Áno, Daibau ponúka takú možnosť!

Porovnanie cien jednotlivých realizátorov je prakticky nemožné, rovnako ako odhad skutočnej hodnoty prác a ich ponuky.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka.

Koľkokrát ste potrebovali majstra na to alebo ono, a keď ste si predstavili, čo všetko vás čaká, koľko času a nervov vám zoberie, pokým nájdete dobrého majstra, ktorý vykoná potrebné práce tak, aby boli podľa vašich predstáv, kvalitne, profesionálne, rýchlo a za rozumnú cenu – rozhodli ste sa vzdať všetkého alebo odložiť na neskoršie?

Niečo podobné zažili aj zakladatelia Daibau.sk – a sú to profesionáli! – pretože trh stavebných prác – tým máme na mysli všetky druhy a typy stavebných prác, tiež všetky sprievodné remeselné práce – je veľmi veľký. Kvalita práce jednotlivých malých alebo veľkých spoločností a firiem alebo drobných a nezávislých remeselníkov je veľmi odlišná a len ťažko ju možno vopred skontrolovať, takže pri absencii lepšieho sa zvyčajne spoliehame na odporúčania priateľov a známych. Tiež porovnanie cien jednotlivých realizátorov je prakticky nemožné, rovnako ako odhad skutočnej hodnoty prác a ich ponuky. Daibau sa rozhodol to pozmeniť.

Stavebné trhy v dvanástich krajinách

Klasický trh dodávateľov stavebných služieb je bohato rozvetvený, takže sa s rôznymi reklamami a ponukami stretávame na každom kroku. Digitalizácia aj v tejto oblasti ponúka množstvo možností výberu a porovnávania, predovšetkým vďaka poskytovaniu rýchlejšej, jednoduchšej a kvalitnejšej služby. Daibau na jednom mieste veľmi prehľadne a prístupným spôsobom spája potenciálnych zákazníkov s bázou, v ktorej má k dispozícii viac ako 46 000 dodávateľov, zhotoviteľov a poskytovateľov služieb v dvanástich krajinách. Záujemcovia tak ušetria čas a realizátori majú prehľad o dopyte. Náročné a neisté hľadanie dodávateľov alebo poskytovateľov služieb sa stane minulosťou.

Tak vznikol Daibau, webová stránka, ktorá sa od roku 2012 stará o digitálnu optimalizáciu stavebného trhu v Rakúsku, Slovinsku, Chorvátsku, Bosne a Hercegovine, Srbsku, Česku, Maďarsku, Poľsku, Švajčiarsku, Bulharsku a Rumunsku. Internetová platforma pre stavebné práce, dodávateľov a remeselníkov poskytuje používateľom možnosť porovnať tisíce dodávateľov, zhotoviteľov a poskytovateľov služieb na jednom mieste, poskytuje rady a priemerné ceny jednotlivých prác a služieb. Používatelia môžu navyše ľahko a rýchlo, jednoducho a bezplatne získať ponuky od zainteresovaných dodávateľov.

Kto sú poskytovatelia služieb, čo všetko môžu robiť a koľko to bude stáť

Zaujíma vás, koľko by stála výmena obkladačiek v kúpeľni? Alebo výstavba rodinného domu? Koľko by stáli terénne úpravy? Ak nemáte znalosti alebo skúsenosti v určitých oblastiach, bude ťažké ohodnotiť nejakú prácu, najmä ak ceny nie sú verejne dostupné. Daibau ponúka riešenie. Na webovej stránke nájdete viac ako 1 600 priemerných cien stavebných projektov, materiálov a služieb. Tiež sú k dispozícii priemerné ceny jednotlivých položiek a kalkulačka, pomocou ktorej môžete získať informácie o reálnych hodnotách pre jednotlivé projekty: celkové náklady na rekonštrukciu kúpeľne alebo adaptáciu podkrovia. Konečne budete vedieť, ktoré prvky tvoria diela, o ktoré máte záujem, koľko ich je a aký je ich rozsah, a teda aj náklady, takže budete môcť nadhodnotené ponuky rozpoznávať bezpečnejšie – možno aj na prvý pohľad.

Na hlavnej stránke vidíte, čo je v ponuke: Poskytovatelia, Časopis, Kalkulačka a Pre firmy. Medzi poskytovateľmi si teda sami môžete hľadať poskytovateľov rôznych služieb a v kalkulačke priemerné ceny. V časopise nájdete mnoho odborných článkov, rád a noviniek z architektúry, stavebníctva, interiérového a exteriérového dizajnu, tým sú zahrnuté všetky stavebné prvky: inžinierske stavby, všetky druhy inštalácií, klimatizácia, strecha, fasády, okná a dvere, maľovanie, omietky, poter, podlahové krytiny, spracovanie kovov, nábytok, záhrada, údržba, servis a iné. Daibau poskytuje návštevníkom stránok bezplatný prístup k radám, priemerným cenám za stavebné a remeselné služby na jednej strane a k profilom firiem a poskytovateľov služieb, ktoré obsahujú ich referencie, hodnotenia a recenzie zákazníkov, na strane druhej. Pomocou týchto nástrojov, či už zo zvedavosti, alebo zo skutočnej potreby, veľmi rýchlo vypočítate hodnotu plánovanej investície a jednoduchšie vyhodnotíte ponuky jednotlivých realizátorov. Samozrejme, treba mať na zreteli, že určité projekty sa môžu kvôli rôznym špecifikám líšiť od daných odhadov, ale so znalosťami, ktoré ponúka Daibau, budú aj tieto výnimky zrozumiteľnejšie.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka.
 

Jedným kliknutím získajte viac ponúk

Ak by ste pri hľadaní uprednostnili našu pomoc, stačí vyplniť formulár: uveďte druh prác alebo služieb, o ktoré máte záujem, stručný opis, rozlohu, požadovaný dátum začatia a ukončenia prác, miesto a prípadne priložte obrázky a náčrty a odošlite dopyt. Systém automaticky informuje všetkých dostupných realizátorov, ktorí spĺňajú dané kritériá, a tí potom reagujú svojimi ponukami. Po ukončení prác alebo poskytnutí služieb môžete hodnotiť a zanechať komentár o realizátorovi. Daibau berie všetky sťažnosti zákazníkov veľmi vážne a starostlivo a podrobne ich kontroluje a vymazáva z adresára dodávateľov alebo poskytovateľov služieb, ktorí nedodržiavajú stanovené štandardy.

Každá firma si na webovej stránke Daibau môže vytvoriť svoj vlastný profil s opisom prác alebo služieb, ktoré ponúka, obrázkami a podobnými reklamnými materiálmi. Systém prostredníctvom e-mailu a SMS denne informuje dodávateľov o prijatých dopytoch s kontaktnými údajmi potenciálnych klientov. Stránka tiež, prostredníctvom platformy, umožňuje priamu komunikáciu medzi dodávateľom a zákazníkom. Daibau sa však nezaoberá podrobnosťami súvisiacimi s právnymi dohodami alebo finančnými transakciami, ktoré sú týmto spôsobom uzatvorené, pretože používatelia uzatvárajú všetky zmluvy samostatne a nezávisle od platformy. Bezplatný skúšobný systém Daibau pre dodávateľov a poskytovateľov služieb je obmedzený na určitý počet projektov a ich hodnotu. Plný prístup zhotovitelia získajú zaplatením výhodného ročného predplatného, a na stránkach tiež môžu inzerovať.

Ak si aj po prečítaní týchto riadkov myslíte, že nie je možné nájsť ceny stavebných a remeselných prác na jednom mieste, navštívte webovú stránku Daibau a presvedčte sa sami!


VIAC Z Domáce