25. 10. 2021 14:54 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Instagram ohlásil dlhoočakávanú správu. Užívatelia na ňu čakali niekoľko rokov

Novinku spustili vo štvrtok (21. 10.).

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Shutterstock.com/Postmodern Studio

Instagram spustil dlhoočakávanú funkciu. Ako píše TechCrunch, sociálna sieť od štvrtka (21. 10.) umožní ľuďom zverejňovať fotografie a videá prostredníctvom počítača.

Užívatelia sa teda už nebudú musieť spoliehať iba na aplikáciu v telefóne. Instagram tak konečne vyhovel prianiu užívateľov, ktorí po tejto možnosti dlho volali.

Po novom sa stačí už len prihlásiť v internetovom prehliadači a fotografie či videá môžete nahrávať priamo z vášho počítača.

Instagram už skôr umožňoval užívateľom prihlásiť sa k svojmu účtu cez počítač, doteraz však šlo len odosielať správy a „lajkovať“ už pridané príspevky.

Vývojári tejto sociálnej siete sa na začiatku októbra rozhodli po troch rokoch ukončiť funkciu IGTV, ktorú plánovali ako konkurenciu YouTube na mobiloch. Videá vo feede splynuli do jedného formátu.

Taktiež vzniklo nové tlačidlo Video tab, kde ľudia môžu ľahšie hľadať videá a podľa zástupcov Instagramu ich v budúcnosti bude možné navyše aj strihať, robiť k nim rôzne filtre a označovať miesta, pričom všetko priamo na mobilnom telefóne.


VIAC Z Domáce