27. 10. 2021 17:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Syn dostal facku od otca, potom ho niekoľkokrát bodol

Zakrvavený muž hľadal pomoc u susedov, pretože ho syn prenasledoval.

Syn, ktorý dobodal otca.
Syn, ktorý dobodal otca. Foto: TV Markíza

Rodinná dráma na periférii Prievidze. Syn dobodal otca. V rodinnom dome spolu žili len oni dvaja a posledná hádka sa skončila takmer fatálne.

Tridsaťštyriročný inžinier už dlhšie nemal žiadnu prácu a otec mu to vyčítal. Po slovnej prestrelke, keď mu chcel uštedriť jednu otcovskú, syn zaútočil nožom. Prokurátor Vlastimil Krokvička tvrdí, že ho chcel zabiť.

Dom, v ktorom syn zaútočil na otca.
Dom, v ktorom syn zaútočil na otca. Foto: TV Markíza
 

Zranený muž vybehol z domu a záchranu hľadal u susedov, ktorí ho pustili dnu. Syn otca totiž otca prenasledoval. „Napriek nesúhlasu vlastníčky domu, ktorá mobilom privolala pomoc, sa obvinený pretlačil dovnútra a vyhrážal sa majiteľke,“ povedal k prípadu krajský prokurátor.

Syn bodol otca päťkrát do chrbta, ramena a do hrude, pričom jedna z rán zasiahla aj jeho pľúca. Záchranári dobodaného muža po ošetrení bodných rán previezli do nemocnice.

Vyšetrovateľ syna obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu, vydierania a porušovania domovej slobody. O jeho osude v stredu (27. 10.) rozhodoval trenčiansky sudca, ktorý akceptoval žiadosť vyšetrovateľa a poslal ho do väzby v Ilave. Za pokus mu hrozí výnimočný trest, teda až 25 rokov.

Na súde bol reportér Michal Bujna.

 

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.


VIAC Z Domáce