16. 11. 2021 13:10 | BRATISLAVA/TASR

Hamran: Polícia pri incidente v Piešťanoch konala správne

Hlavných aktérov stíhajú na slobode.

Štefan Hamran.
Štefan Hamran. Foto: TASR

Použitie donucovacích prostriedkov zo strany polície pri incidente začiatkom novembra v supermarkete v Piešťanoch bolo v rámci zásady primeranosti, v situácii konala správe. V utorok to skonštatoval dočasne poverený prezident Policajného zboru Štefan Hamran.

Polícia podľa Hamrana nemala inú možnosť, ako zasiahnuť. Pripomenul, že vinníci nerešpektovali výzvy ani jej upozornenia na možnosť využitia donucovacieho prostriedku.

"Polícia nemôže zatvárať oči nad tým, keď sa porušuje zákon," zdôraznil Hamran. Dodal, že policajti stotožnili v súvislosti s incidentom viacero osôb, a ak to bude dôvodné, začne sa trestné konanie.

Polícia spacifikovala antirúškarov
Polícia spacifikovala antirúškarov Foto: Reprofoto Polícia/TVNOVINY.sk
 

Skupina osôb si 4. novembra v priestoroch supermarketu v Piešťanoch odmietala nasadiť respirátory, nechceli opustiť priestor a blokovali ostatným nakupujúcim prístup k pokladnici.

Na mieste tak zasahovala polícia, privolali ju zamestnanci a súkromná bezpečnostná služba. Pri zásahu museli príslušníci polície použiť aj donucovacie prostriedky.

V súvislosti s incidentom sú z prečinov útoku na verejného činiteľa a výtržníctva obvinení zatiaľ traja muži z Nitrianskeho kraja vo veku od 32 do 40 rokov.

 


VIAC Z Domáce