22. 11. 2021 10:02 , článok bol aktualizovaný 22. 11. 2021 12:40 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Vláda zasadne v stredu. Očakáva sa, že bude rokovať o lockdowne

Situácia v nemocniciach je kritická.

Rokovanie vlády.
Rokovanie vlády. Foto: TASR

Vláda bude zasadať v stredu a rokovať by mohla aj o lockdowne. Obvyklý termín rokovania potvrdila TV Markíza hovorkyňa premiéra Ľuba Janíková, keďže ešte v pondelok doobeda sa objavili informácie o mimoriadnom zasadnutí vlády už v utorok 23. novembra.

Očakáva sa, že kabinet premiéra Hegera bude rokovať aj o lockdowne.

Hospitalizovaných je už vyše 3-tisíc pacientov s covidom. Bez prísnejších opatrení môže dôjsť v nemocniciach ku kolapsu.

Zavedenie celoštátneho lockdownu pripúšťal už cez víkend premiér Heger. Zdôvodňoval to zhoršujúcou sa situáciou a ochranou nemocníc.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský v pondelok na konferencii Vizionári oznámil, žre na najbližšej vláde bude žiadať trojtýždňový lockdown pre všetkých.

Trojtýždňový lockdown pre všetkých by pred postupným sprísňovaním opatrení napríklad uprednostnil minister práce Milan Krajniak (Sme rodina).

Zavedenie tvrdého lockdownu pre všetkých a núdzového stavu, ktorý s tým súvisí, sú témy, o ktorých sa hovorí, potvrdil minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO).

"Zavedenie tvrdého lockdownu je naďalej témou. Momentálne sú opatrenia nastavené tak, ako to bolo dohodnuté minulý týždeň, a je dôležité, aby si ľudia uvedomili, že toto nie je len o tom, ako rozhodne vláda alebo konzílium odborníkov, ale o nás všetkých. Je to spoločná zodpovednosť," zdôraznil Mikulec.

Nevylúčil, že sa o sprísnení opatrení bude vláda rozprávať aj v stredu (24. 11.) na rokovaní.

"Téma lockdownu je stále na stole. Ak sa ukáže, že opatrenia nezaberú, budeme musieť pristúpiť k razantnejším opatreniam, a to je už len tvrdý lockdown," dodal Mikulec s tým, že téma núdzového stavu je rovnako aktuálna.


VIAC Z Domáce