23. 11. 2021 14:43 | BRATISLAVA/TASR

Obžaloba na podnikateľa Výboha je už na ŠTS

Aktuálne sa nachádza v zahraničí.

Miroslav Výboh na archívnej snímke.
Miroslav Výboh na archívnej snímke. Foto: Reprofoto TV NOVA

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v utorok (23. 11.) na Špecializovaný trestný súd  v Pezinku obžalobu na podnikateľa Miroslava V. obvineného v rámci kauzy Mýtnik III., potvrdila hovorkyňa ŠTS Katarína Bednáriková, upozornil na to Denník N.

Vec bola pridelená zákonnému sudcovi ŠTS, pracovisko Banská Bystrica. Ako ďalej uviedla hovorkyňa, obžaloba bola podaná za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku.

Miroslav Výboch je aktuálne v zahraničí. Bol na neho v prvej polovici augusta vydaný medzinárodný a európsky zatykač. Podnikateľ je obvinený v rámci akcie Mýtnik III z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil v auguste v rámci akcie Mýtnik III dovedna osem osôb z korupčnej trestnej činnosti. Medzi obvinenými boli okrem podnikateľa aj bývalá prezidentka Finančnej správy (FS) SR Lenka W. či bývalý štátny tajomník Radko K. Obvinený je aj bývalý šéf FS František I.

Miroslav Výboh odmieta vznesené obvinenia. Korupčná kauza Mýtnik sa týka utajovaných zmlúv na finančnej správe za niekoľko desiatok miliónov eur.


VIAC Z Domáce