24. 11. 2021 19:07 | HORNÝ JELENEC/TV Markíza

Počas života dvakrát unikol smrti. Neuveriteľný príbeh muža z Rybô sa skončil tesne pred stovkou

S manželkou boli svoji 69 rokov. Tá odišla len pár dní pred ním.

Benjamin Strmeň.
Benjamin Strmeň. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Smrti unikol v živote dvakrát. Neuveriteľný príbeh muža, pri ktorom stálo šťastie, sa skončil tesne pred stovkou. Benjamín Strmeň spod Krížnej vo Veľkej Fatre podľahol COVID-u.

Benjamín Strmeň sa narodil v novembri 1923. Ani nie o tri mesiace neskôr, 6. februára nasledujúceho roka, stálo pri ňom šťastie prvýkrát.

Presne v ten deň sa nad osadou Rybô zo svahov Veľkej Fatry odtrhla najtragickejšia lavína, akú kedy na území Slovenska zaznamenali.

Zahynulo pri nej 18 ľudí. V dome Strmeňovcov pochoval sneh všetkých šesť súrodencov malého Benjamína. Toho zachránila prevalená kolíska, v ktorej spal.

Tretíkrát sa narodil počas druhej svetovej vojny. Unikol istej smrti pred bombou. Vtedy ani netušil, že ho čaká ešte dlhý život.

Ujo Beňo aktívne športoval takmer do 90 rokov. Na sklonku života bol ideálny manžel. Sám porúbal drevo a fľaši so slivovicou veru veľmi neublížil.

S manželkou Annou boli svoji 69 rokov. Spolu žili a spolu sa pobrali aj do neba. Žena jeho života totiž odišla na večnosť 13. novembra.

Benjamín Strmeň (98) zomrel v noci v banskobystrickej Rooseveltovej nemocnici s COVID-om. Rodina je doma v karanténe.

Viac v reportáži Ľuba Fronka.

 


VIAC Z Domáce