25. 11. 2021 14:24 , článok bol aktualizovaný 25. 11. 2021 14:38 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Prípad Majského je definitívne uzavretý. Najvyšší súd odmietol jeho dovolanie

Zvyšok trestu si odpykáva v Česku.

Jozef Majský pred pojednávaní na pražskom mestskom súde.
Jozef Majský pred pojednávaní na pražskom mestskom súde. Foto: TV NOVA

Najvyšší súd (NS) SR odmietol dovolanie obvineného podnikateľa Jozefa Majského voči uzneseniu NS SR z júla 2020, ktorým ho právoplatne odsúdil na deväťročný trest odňatia slobody. Informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

„Dovolanie podal obvinený proti uzneseniu Najvyššieho súdu z 29. júla 2020, ktorým bolo zamietnuté jeho odvolanie proti rozsudku Špecializovanému trestného súdu z 21. októbra 2015, čím bol uznaný vinným z pokračovacieho trestného činu podvodu spolupáchateľstvom s uložením nepodmienečného trestu odňatia slobody vo výmere deväť rokov (ide o skutok týkajúci sa podvodného konania vo veciach spoločností Horizont Slovakia a.s. a B.M.G. Invest s.r.o.),“ informovala Važanová.

Majský si zvyšok trestu v kauze tunelovania nebankoviek aktuálne po rozhodnutí českých súdov odpykáva v Česku vo väzení v Rapoticiach. Predtým bol umiestnený v ústave Praha IV - Pankrác. Naposledy mu koncom júna Mestský súd v Prahe zamietol podmienečné prepustenie na slobodu.

Pražské súdy v januári tohto roka a v decembri 2020 uznali spomínaný rozsudok NS SR z leta 2020. Ten odmietol Majského odvolanie v kauze podvodu na nebankovky Horizont Slovakia a BMG Invest. Po Majskom bolo vyhlásené národné i medzinárodné pátranie. Slovenská polícia na začiatku augusta 2020 potvrdila, že ho zadržali v pražskej nemocnici.


VIAC Z Domáce