03. 12. 2021 17:01 | JASNÁ/TV Markíza

V Jasnej mali privítať prvých lyžiarov, ale bránia im v tom nariadenia vlády

Na prípravu sezóny už minuli státisíce eur.

Jasná.
Jasná. Foto: TV Markíza

Sami nevedia, koľko ešte vydržia. Ostáva im len nádej. A nestratili ju ani v deň, keď mali privítať prvých lyžiarov tohtoročnej sezóny. Naše najväčšie lyžiarske stredisko v Jasnej zažilo taký začiatok lyžovačky ako ešte nikdy predtým.

Nebyť opatrení, tak dnešok by bol pre nich úplne iný. Riaditeľ horského strediska Jiří Trumpeš priznal, že sa stále pripravujú na sezónu. „Je iná v tom, že zasnežujeme menej zjazdoviek. Dôvodom je, že nie je jasné, v akom režime a kedy sa bude otvárať,“ poznamenal.

Na prípravu zmareného otvorenia sezóny už minuli státisíce eur. Izby by už boli takmer všetky obsadené, ale teraz v hoteloch nie sú nijakí hostia a v práci je len minimum zamestnancov.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TV Markíza
 

Nemysliac na to najhoršie, tak chystajú Vianoce. Tentoraz vo voľnejšom tempe. Keďže bol okres Liptovský Mikuláš v čierne farbe, údržbu prevádzok si rozplánovali na dlhšie obdobie.

Minulá sezóna mala len päť týždňov. Ďalšia, takmer bez hostí a lyžiarov, by stredisku narobila vážne problémy. Veria, že čoskoro otvoria.

Je o tom presvedčený aj riaditeľ Trumpeš. Ak nie, boli by sme podľa neho jediná krajina, ktorá by na Vianoce a Nový rok nelyžovala. Pripravení sú všetko spustiť, hneď ako to bude možné.

Tému spracoval Mário Kermiet.

 

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.


VIAC Z Domáce