04. 12. 2021 19:00 | NÁMESTOVO/TV Markíza

Vandal v Námestove prepichuje pneumatiky vodičom s neoravskými značkami

Na sociálnych sieťach sa už aj objavila výzva, že majitelia áut zaplatia odmenu za dolapenie páchateľa.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TV Markíza

Nedostatok parkovacích miest na sídlisku Brehy v Námestove chce zrejme odstrániť spôsobom, ktorý dvíha tlak a vyprázdňuje peňaženky. Vyberá si najmä cezpoľných.

Nástrojom neznámeho páchateľa je ostrý špicatý nôž. Prepichovaním pneumatík chce, zdá sa, zo sídliska vyhnať najmä cezpoľných.

Polícia predpokladá, že ide o jedného páchateľa. Podľa žilinského krajského hovorcu Radka Moravčíka sa páchateľ v Námestove zameriava na motorové vozidla s neoravskými evidenčnými číslami.

Jedna alebo dve. Na niektorých autách si našli majitelia prepichnuté aj všetky štyri pneumatiky a vyšlo ich to poriadne draho. Majiteľ pneuservisu Vladimír Majzlík nám povedal, že pri menších autách stojí oprava od 150 až 200 eur, pri drahších je to aj niekoľkotisíc eur.

Prepichnuté pneumatiky môžu mať fatálne následky

Bývalý kriminalista Matej Snopko je presvedčený, že takto prepichnuté pneumatiky môžu mať aj fatálne následky. „Ak potrebuje ísť k lekárovi a auto je nepojazdné, môže vás to aj zabiť,“ naznačil.

Majiteľ pneuservisu tvrdí, že človek si nemusí prepichnuté pneumatiky všimnúť a môže dôjsť aj k nehode.

Za posledného poldruha mesiaca prijala polícia v Námestove desať oznámení o prepichnutých pneumatikách. Podľa miestnych je prípadov viac, hovorí sa až o 16.

Na sociálnych sieťach sa už aj objavila výzva, že majitelia áut zaplatia odmenu za dolapenie páchateľa. Ak sa polícii podarí páchateľa chytiť, môže stráviť za mrežami až na tri roky.

Reportáž spracoval Mário Kermiet.

 

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.


VIAC Z Domáce