07. 12. 2021 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

T. Rajecký pred sudkyňou: Chce sa liečiť na psychiatrii, zadržanie mu pripomína únos spred 20 rokov

Jeho meno sa pred rokmi objavilo na takzvaných mafiánskych zoznamoch.

Tomáš Rajecký chce byť pre traumu liečený na psychiatrii.
Tomáš Rajecký chce byť pre traumu liečený na psychiatrii. Foto: TV Markíza

Obvinený Tomáš Rajecký, ktorý sa mesiace ukrýval v Španielsku, používal falošné doklady. Vyplýva to z rozhodnutia súdu, ktorý ho poslal do väzby, aby znova neutiekol. Verejnosti je známy z fotografií s Borisom Kollárom. Stíhajú ho v dvoch kauzách. Pred sudkyňou však prehovoril aj o traume z minulosti, ktorá sa mu zadržaním vrátila.

Meno Tomáša Rajeckého sa pred rokmi objavilo na takzvaných mafiánskych zoznamoch. Zaradili ho do skupiny piťovcov. Priateľské puto ho spájalo aj s Marianom Kočnerom. Vyšetrovateľ NAKA ho v marci obvinil spolu so Zoroslavom Kollárom z prijímania úplatkov, ktoré mali súvisieť s krytím nelegálnych výrobní cigariet. Rajeckého policajti podozrievajú, že zabezpečoval komunikáciu medzi výrobcami a vtedajším šéfom daňových kriminalistov Ľudovítom Makóom.

Tomáš Rajecký je obvinený aj v prípade firmy Andreja Kisku. V roku 2017 stál údajne za rozposlaním e-mailu viacerým redakciám, v ktorom boli dokumenty z daňových kontrol spoločností bývalého prezidenta KTAG.

Pred sudkyňou Tomáš Rajecký vinu poprel. Tvrdí, že o nelegálnej výrobe cigariet nič nevie, nikto od neho nič nežiadal a ani naopak. Povedal, že do zahraničia odišiel pre zdravotné problémy, pretože v polovici februára mal COVID, obojstranný zápal pľúc a v Španielsku sa chcel vyliečiť.

Sudkyni opísal aj to, že sa necíti psychicky dobre a chce sa liečiť na psychiatrii. Tomáša Rajeckého totiž pred približne 20 rokmi uniesli, spútali, držali v tme a uzavretom malom priestore. No a po zadržaní sa mu vraj obnovila trauma.

Podľa prokurátora má obvinený kontakty na významných miestach. O aké ide, sa dozviete z reportáže Zuzany Ferenčákovej.

 


VIAC Z Domáce