11. 01. 2022 09:59 | BRATISLAVA/Marcel Marcišiak

Rebríčky najlepších škôl: Pozrite si, ako dopadla tá vaša

Rebríčky základných a stredných odborných škôl a gymnázií vypracoval INEKO.

Žiaci v škole.
Žiaci v škole. Foto: TASR/František Iván

Medziročne ako skokani vo svojich kategóriách najviac zabodovali súkromná ZŠ na Kubínyiho námestí v Lučenci, SOŠ chemická v bratislavskom Vlčom hrdle a Gymnázium v Bytči na Štefánikovej ulici.

„Ministerstvo školstva ani minulý rok nezrealizovalo celoplošné Testovania 5 a 9 a písomné maturity, do hodnotenia výsledkov žiakov škôl boli preto zahrnuté zvyšné dostupné údaje,“ uvádza vo svojej správa Inštitút pre ekonomické a sociálne otázky (INEKO).

Najlepšou základnou školou je ZŠ sídliaca v Košiciach na Staničnej 13 (naposledy 4. miesto). Výrazné zlepšenie dosiahli aj ďalšie školy – súkromná ZŠ pre nadané deti na Bajkalskej 20 v Bratislave poskočila z piateho miesta na druhé a najlepšiu trojicu dopĺňa ZŠ Park Angelinum 8, Košice.

zakl2.jpg
 

Pri stredných odborných školách (SOŠ) obhájila prvé miesto SPŠ elektrotechnická na Plzenskej ul. v Prešove. Na druhú priečku sa po významnom raste hodnotenia prepracovala Súkromná SOŠ, ktorá sídli na Ulici 29. augusta v Poprade (pred rokom bola na 25. priečke). Zo štvrtého na tretie miesto sa posunula Obchodná akadémia na Bernolákovej v Zlatých Moravciach.

stredne2.jpg
 

Naopak, v prípade gymnázií boli na popredných priečkach zaznamenané iba minimálne pohyby, pričom vedúca trojica zostala dokonca úplne rovnaká. Medzi gymnáziami obhájilo prvé miesto Gymnázium Jura Hronca (Novohradská) v Bratislave. Nasleduje Gymnázium na Poštovej 9 v Košiciach a prvú trojicu uzatvára žilinské Gymnázium na Varšavskej ceste.

 

gymnazia 2.jpg
 

Kompletné rebríčky a výsledky ostatných škôl si môžete pozrieť TU.


VIAC Z Domáce