11. 11. 2014 10:41 | BRATISLAVA/TASR

Karty na bezplatné cestovanie si môžete vybaviť aj cez internet

Väčšina starobných dôchodcov a značná časť študentov tak nemusí do 17. novembra prísť riešiť registráciu na železničnú stanicu.

Preukaz na bezplatnú prepravu na železnici.
Preukaz na bezplatnú prepravu na železnici. Foto: TV Markíza

Študenti a dôchodcovia nad 62 rokov sa môžu pre bezplatné cestovanie vo vlakoch registrovať aj cez internet. Takúto možnosť pre nich spustila Železničná spoločnosť Slovensko od včera (10. novembra) a prístup k nej nájdu na internetovej stránke dopravcu.

"Internetová registrácia je možná pre dve skupiny cestujúcich - dôchodcov nad 62 rokov a študentov, ktorí sú držiteľmi bezkontaktných čipových kariet s aktivovanou dopravnou časťou na vlak," vysvetlila hovorkyňa ZSSK Jana Morháčová.

Podmienkou je vytvorená aktívna emailová adresa na webe, cez ktorú sa overuje aktivačný kód poslaný emailom

"Väčšina starobných dôchodcov a značná časť študentov tak nemusí do 17. novembra prísť riešiť registráciu na železničnú stanicu," dodala. Papierový preukaz pre bezplatnú prepravu si môžu podľa nej vyzdvihnúť hocikedy neskôr.

Dôchodcovia nad 62 rokov si podľa Morháčovej dokončia registráciu priamo pri ceste vo vlaku. Vlakvedúci ju potvrdí na prenosnom zariadení.

"Ak by sa tak nestalo sprievodcom vo vlaku, treba dokončiť registráciu v pokladnici ZSSK," priblížila. Pred dokončením registrácie si podľa nej môže táto skupina dôchodcov kúpiť len jeden lístok s nulovou hodnotou.

Súčasne dopravca pripravuje pre všetkých cestujúcich s nárokom na bezplatnú dopravu možnosť kupovať si povinné lístky s nulovou hodnotou cez internet od 17. novembra. "Musia mať však vyriešenú registráciu a prípadne aj preukaz pre bezplatnú prepravu," upozornila Morháčová.

Komentáre ( 0)