23. 01. 2016 12:45 | BRATISLAVA/TASR

Personalisti prezradili, o aké pozície bude v roku 2016 na Slovensku najväčší záujem

Ide o profesie rôznych odvetví.

Pracovný pohovor. (ilustračná snímka)
Pracovný pohovor. (ilustračná snímka) Foto: shutterstock/baranq

IT pracovníci, jazykoví špecialisti, pracovníci v automobilovom sektore či odborníci v oblasti výskumu a vývoja. Toto by mali byť podľa personalistov v roku 2016 najžiadanejšie pracovné pozície.

Automobilový priemysel

"Aktuálny vývoj na trhu práce nasvedčuje tomu, že by mala nezamestnanosť aj naďalej klesať. Zatiaľ máme signály, že by sa nábory nových ľudí mali relatívne rozbehnúť. Ide najmä o nárast dopytu po zamestnancoch v automobilovom priemysle. Tento predpoklad podporujú aj avizované nové projekty Volkswagenu a Peugeotu," skonštatovala riaditeľka pracovno-personálnej spoločnosti Index Nosluš Darina Mokráňová.

Automatizácia výroby

Dopyt by mal byť aj po projektových manažéroch. Dôvodom je podľa spoločnosti Grafton Recruitment zvýšenie automatizácie výroby firiem. "Rok 2016 bude kopírovať rok 2015. Predpokladáme, že viaceré spoločnosti budú mať tendenciu inovovať výrobný proces s cieľom dosiahnuť vyššiu automatizáciu výroby a optimalizovať procesy. Očakávame preto dopyt po procesných inžinieroch, kvalitároch či projektových manažéroch," predpokladá manažér pobočky v Trenčíne Marian Mitošinka.

IT sektor

Personalisti v bratislavskom regióne očakávajú, že na vzostupe bude naďalej oblasť IT, kde bude pretrvávajúci dopyt po vývojároch, firmy budú taktiež naďalej potrebovať aj jazykových špecialistov. Vo výrobe predpokladajú, že na vzostupe budú pozície vo výskume a vývoji. Tento dopyt je pritom podľa personálnej agentúry totožný aj s potrebami zamestnávateľov na východnom Slovensku. V Košiciach budú v budúcom roku jednoznačne žiadaní dizajnéri do výskumno - vývojových centier.

Komentáre ( 0)