11. 02. 2016 10:33 | NITRA/TASR, mm

Apple ide vyrábať ultramoderné televízory. Prvé by mali vzniknúť v Nitre!

Spoločnosť Jasplastik-SK už oznámila investíciu vo výške 17,6 milióna. Odborník si myslí, že by malo ísť práve o televízory od IT spoločnosti.

Televízory - ilustračné foto
Televízory - ilustračné foto Foto: shuterstock.com/Leszek Glasner

Nitra sa po Jaugari môžete tešiť na ďalšiu investíciu. Investíciu totiž pripravuje galantská firma Jasplastik-SK, s.r.o., ktorá je jeden z hlavných dodávateľov nitrianskeho výrobcu televízorov a elektrotechniky Foxconn.

Jasplastik-SK chce do projektu naliať 17,6 milióna eur, o pomoc spoločnosť požiadala aj štát v hodnote 3,9 milióna eur na rozšírenie výrobných kapacít v novej prevádzke v lokalite Nitra - Mlynárce. Vyplýva to zo zverejneného investičného zámeru, ktorý Ministerstvo hospodárstva (MH) SR predložilo do medzirezortného pripomienkového konania.

Investičnú pomoc žiada spoločnosť jednak vo forme dotácie na obstaraný dlhodobý hmotný majetok vo výške 1,5 milióna eur a jednak vo forme úľavy na dani z príjmu v hodnote 2,4 milióna eur. „Pôjde o rozšírenie podniku o nové, doplňujúce výrobky, o zásadnú zmenu výrobného programu existujúceho podniku," priblížil rezort hospodárstva.

Televízory od Apple

Otázne je, čo presne sa bude v novej prevádzke vyrábať. Odborník si myslí, že by to mohli byť televízory od Apple. „Hovorí sa o ňom už tri roky a existuje veľká pravdepodobnosť, že sa bude vyrábať práve na Slovensku," povedal pre Hospodárske noviny šéfredaktor portálu touchIT Ondrej Macko.

Nové televízory, ktoré majú dostať ultravysoké rozlíšenie 4 K (štyrikrát vyššie ako Full HD), by sa na trh mali dostať v roku 2017-2018, čo sa kryje aj so samotnou realizáciou projektu (2016-2018). Investícia by mala podľa odhadov vytvoriť 140 nových pracovných miest.

Jasplastik-SK, s .r. o., Galanta je slovensko-maďarským podnikom. Zameriava sa na dodávky pre elektrotechnický a automobilový priemysel. Slovenská firma eviduje základné imanie vo výške 8,08 milióna eur.


Komentáre ( 0)