28. 04. 2016 19:35 | NITRA/Dana Brixová

Verboval ľudí pre Jaguar Land Rover. Vyzerá to tak, že je podvodník

So spoločnosťou Jaguár podpísala zmluvu personálna agentúra, ktorá v prvej fáze hľadá 17 tím lídrov.

Údajný podvodník na veľtrhu práce.
Údajný podvodník na veľtrhu práce. Foto: TV Markíza

Verbuje ľudí na prácu v spoločnosti Jaguar Land Rover a pritom nemá s firmou nič spoločné. Na pracovnom veľtrhu v Nitre štáb TV Markíza natrafil na chlapíka, ktorý lákal ľudí do svojho stánku s veľkým nápisom - Práca pre Jaguár.

Nápis na zelenom pozadí Jaguar Land Rover - a nad ním ďalší - Zaregistruj svoj záujem o prácu. Takto lákal ľudí do svojho stánku tento muž.

Ľudia sa prihlasovali, práca vo veľkej automobilke je lákavá. To, že prihlášky, ktoré tento muž zozbiera - v Jaguari neskončia, sme rovnako ako títo záujemcovia o prácu netušili. Upozornili nás nato zamestnanci agentúry, ktorá mala stánok hneď za rohom.

So spoločnosťou Jaguar podpísala zmluvu personálna agentúra Manpover. V prvej fáze hľadá 17-tich tím lídrov. Tých pošlú do Anglicka priamo do Landroveru na zaškolenie. Malo by to trvať pol roka, možno aj dlhšie.

Na zavádzajúce informácie muža upozornil na veľtrhu organizátor. Opýtali sme sa ho, či nemá pocit, že zavádza ľudí, pretože nemá s firmou žiadnu dohodu a iné personálne agentúry majú.

„Ľudia majú aj na tom internete jasne dané, že čo je tá služba, majú jasne špecifikované v obchodných podmienkach, to by si mal každý riadne prečítať vždy," povedal nám.

Na svojej stránke automobilka.sk muž ponúka dvojdňové školenia za 399 eur.

„Je nepredstaviteľné, aby zamestnávateľ požadoval od svojich potenciálnych zamestnancov platby za školenie cez školiacu firmu," povedala nám Beatrix Jalšovská z personálnej agentúry Job Managment.

„V konečnom dôsledku to poškodzuje meno Landroveru, pretože ľudia budú sklamaní, že sa tam nedostanú," povedala Katarína Zemanová z agentúry Manpover.

Keď koncom minulého roku spustilo ústredie práce sociálnych vecí a rodiny portál, na ktorom sa ľudia prihlasujú do automobilky, bolo to na žiadosť samotného investora. Všetky vyplnené dotazníky putujú priamo k investorovi

Firma Jaguar Land Rover sa k incidentu na výstavisku nevyjadrila. Právo používať názov firmy zatiaľ nemá ani spoločnosť, ktorú výberom zamestnancov poverili.

 

Komentáre ( 0)