12. 06. 2016 19:00 | BRATISLAVA/TV MARKÍZA

Lacné potraviny, ktoré kupujeme, dotujú farmári. Sami pritom krachujú

Predstavte si, že by ste za to, že chodíte do práce nedostávali výplaty, ale namiesto toho platili vy svojmu šéfovi.

19 Zadlzeni farmari.transfer web_jpg_bez_watermarku_1.jpg
19 Zadlzeni farmari.transfer web_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Predstavte si, že by ste za to, že chodíte do práce nedostávali výplaty, ale namiesto toho platili vy svojmu šéfovi. Takto nejako sa cítia traja zo štyroch slovenských farmárov. Drvivá väčšina poľnohospodárskych podnikov dnes totiž predáva svoje produkty aj za menej než sú ich výrobné náklady.

 

Aj vďaka farme Stanislava Ondruša máme, čo jesť a piť. No s takýmito potravinami niečo nie je v poriadku. Účtovné knihy družstva sú plné červených čísiel. Družstvá chradnú. Maštale pustnú a polia sa zmenšujú. O príčine hovorí aj posledná štúdia. Tri štvrtiny farmárov priznali, že svoje výrobky predávajú, len preto, aby za ne vôbec niečo dostali. Hoci aj menej, ako sú výrobné náklady.

A nejde len o našich farmárov. Európu zovrela mliečna kríza a embargo. Z Francúzska hlásia ročne šesťsto prípadov samovrážd zruinovaných farmárov. Ďalšie stovky z Nemecka, Belgicka, či Talianska. Je to celoeurópsky problém. Bez spoločného riešenia sa veci nepohnú ani podľa našej šéfky agrorezortu. Do reťaze farmár, potravinár a obchodník vraj treba vniesť viac rovnováhy.

Faktom je, že zákon o neprimeraných podmienkach v obchodoch Slovensko má. Výsledok? Zatiaľ žiadny. Obchodníci sa už viackrát vyjadrili, že za všetko zlo v tejto krajine predsa nemôžu niesť zodpovednosť iba oni. Reťazce sa však k štúdii o farmároch, ktorí predávajú pod výrobné náklady, vyjadriť odmietli. Vraj si počkajú, až sa štúdia zverejní celá aj s ďalšími detailmi.

Farmár Stanislav zodpovedá za rastliny na hektároch polí a zvieratá v niekoľkých maštaliach. Keby vraj vedeli rozprávať, tak by sa určite pýtali: čo s nami bude ďalej? Ich gazda odpoveď nepozná.

Komentáre ( 0)