12. 06. 2016 19:00 | BRATISLAVA/TV MARKÍZA

Novinky na letiskách: Zo Slovenska sa dostanete do viac ako 60 destinácií

Ponuka chartrových letov zo Slovenska je bohatšia ako pred rokom.

19 KE Leto charter.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
19 KE Leto charter.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Tirana, Burgas, Grand Canaria. Letiská majú pred začínajúcou letnou charterovou sezónou pripravené viaceré novinky. Zisťovali sme kam sa zo Slovenska dostaneme na dovolenku priamym leteckým spojením.

 

Takmer 60 dovolenkových destinácií. Ponuka chartrových letov zo Slovenska je bohatšia ako pred rokom. Aj naše najväčšie letisko pripravilo viaceré novinky. Napríklad Salalah v Ománe, Podgorica v Čiernej hore, Paphos na Cypre.

Záujem o dovolenky v moslimských krajinách klesá. Podpísali sa pod to najmä teroristické útoky. Cestovné kancelárie preto hľadajú nové destinácie. Martin Valníček sa však v Egyptskej Hurgade cíti bezpečne. Dlhé roky tam robí inštruktora potápania.

Na letnej dovolenkovej mape chartrových letov nechýba Bulharsko. Lietať sa tam bude z Bratislavy, Košíc i Popradu. Minulý rok prepravili z Košického letiska chartrovými letmi vyše 110-tisíc pasažierov, vedenie letiska zatiaľ nevie, či aj táto sezóna bude rovnako úspešná. Novinkami pre tento rok bude Catania, turecký Izmir a Gran Canaria.

Komentáre ( 0)