16. 08. 2016 11:22 | BRATISLAVA/TASR

NDS po rokoch vysúťažila dozor k úseku D1 s tunelom Višňové

Zákazka vyjde diaľničiarov na 13,8 milióna eur.

Tunel Višňové
Tunel Višňové Foto: TV Markíza

Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) sa po niekoľkých rokoch podarilo vysúťažiť stavebný dozor k úseku diaľnice D1 pri Žiline, ktorej súčasťou je aj tunel Višňové. Zákazka vyjde diaľničiarov na 11,5 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH), čo je spolu s DPH 13,8 milióna eur. Zabezpečí ju združenie firiem, ktoré tvorí spoločnosť ESP Consult zo Šamorína, SGS Czech Republic z Prahy a bratislavský Infraprojekt. Vyplýva to z oznámenia zverejneného vo vestníku verejného obstarávania. NDS sa pritom snažila vysúťažiť stavebno-technický dozor k tomuto úseku D1 Lietavská Lúčka - Višňové - Dubná Skala už od roku 2012. Predošlé súťaže však diaľničiari zrušili.

Pri tomto poslednom tendri diaľničiari odhadovali cenu za zákazku vo výške takmer 13 miliónov eur bez DPH. V súťaži dostali tri ponuky a vyhodnocovali ich na základe navrhovanej ceny, dennej sadzby za kľúčového odborníka a tiež podľa dennej sadzby na nekľúčového odborníka. Najvyššiu váhu však mala cena. Zákazka bude spolufinancovaná z eurofondov.

Samotný diaľničný úsek sa pritom už od júna 2014 stavia. Podľa NDS sa tak doteraz dozor na diaľnici zabezpečoval špecialistami, v prevažnej miere prostredníctvom rámcových zmlúv. Tento úsek dlhý 13,5 kilometra (km) by sa mal dobudovať v decembri 2019. Tunel Višňové, ktorý sa na ňom nachádza, má byť po dokončení najdlhším tunelom na Slovensku s dĺžkou 7,5 km.

Komentáre ( 0)