18. 08. 2016 19:38 | PRIEVIDZA/TV Markíza

Nová pracovná nádej na Hornej Nitre. Platy sú zatiaľ tabu

Zatiaľ vo fabrike pracuje asi 100 ľudí.

Nový investor v Prievidzi
Nový investor v Prievidzi Foto: TV Markíza

To, čo sľúbili aj dodržali. Nový investor na Hornej Nitre už vyrobil prvé komponenty pre autá. Pre ťažko skúšaný región je to dobrá správa. Pri otázke, koľko ľudia zarobia, však zástupca firmy drží jazyk za zubami.

Zatiaľ, čo chlapi vonku makajú, na stavbe vo vnútri už niektoré stroje vyrábajú súčiastky pre autá. „My sme už dodávali pre nový Pasat CC. Tam sme už dodávali 75 áut, to je pred séria, ale už funguje veľmi dobre a kvalita tiež vynikajúca Made in Prievidza," povedal zástupca investora Axel Mallener.

Zatiaľ tu pracuje asi 100 ľudí. A to vo výrobe aj vo vývoji. Medzi nimi je aj Monika. Patrí k tisícke žien, ktoré pred rokmi dostali výpovede z firmy Yazaki. Na pracovnú príležitosť v regióne čakala roky.

„Tých 6 rokov väčšina z nás, čo vlastne pracovali vo firme Yazaki, museli odísť. To znamená, že veľa ľudí z regiónu odišlo za prácou do automobiliek," povedala pani Monika.

V Prievidzi sa budú diely vyrábať pre všetky nemecké značky áut, no dohodnutá je už aj spolupráca s novou automobilkou Jaguar Land Rover v Nitre.

„Už máme zmluvy s nimi. Už budeme veľa dodávať aj zdvíhače aj dverové moduly aj hatchbacky aj motory. Všetko," prezradil Mallener.

Viac v reportáži Petra Zimana

 


Komentáre ( 0)