03. 10. 2016 19:21 | BRATISLAVA/ TV Markíza

Študentovi sa vznietil iPhone vo vrecku nohavíc

Američan hovorí, že iPhone mal približne pol roka. A doteraz fungoval bez akýchkoľvek problémov.

Študentovi sa vznietil iPhone vo vrecku nohavíc
Študentovi sa vznietil iPhone vo vrecku nohavíc

Bezdôvodne začal horieť. Už aj spoločnosť Apple rieši vážny problém so svojím telefónom. Jeden z užívateľov tvrdí, že jeho iPhone sa vznietil a zhorel. Telefón pritom používal len krátko.

Toto mu zostalo z jeho iPhonu. Mal ho v zadnom vrecku nohavíc, kde ho Darin nosí pravidelne. "Takúto dieru mi to urobilo," povedal nám.

Darin bol práve v škole na hodine, keď spolužiaci zacítili dym."Pálilo ma to, vyskočil som zo stoličky a telefón zahodil na zem. Začal horieť. Kopal som doň, chcel som totiž udusiť oheň," opísal.

Jeho telefón sa vraj jednoducho vznietil. "Bolo to strašne trápne, celú triedu evakuovali," dodal.

Američan hovorí, že iPhone mal približne pol roka. A doteraz fungoval bez akýchkoľvek problémov. "Mohol mať telefón v tom čase pred tvárou, a to by sa mohlo skončiť horšie," hovorí jeho spolužiačka.

Čo bolo príčinou posledného výbuchu smartfónu je zatiaľ otázne podľa odborníkov sa dá o tom iba špekulovať.

"Osobne si myslím, že sa niečo také môže stať, ale nie je to niečo systematické," hovorí IT odborník Ondrej Macko.

Spoločnosť o incidente vraj vie a vyšetruje to. My sme sa snažili získať ich stanovisko, no do uzávierky sme ho nedostali. Ďalší prípad ale hlásia aj z Austrálie. S nezvyčajnými zraneniami po páde z bicykla skončil tento muž. Popáleniny tretieho stupňa má vraj od toho, ako aj jemu začal horieť jeho iPhone.

 

Naozaj vážne problémy má však najmä konkurencia. Samsung hromadne zvoláva majiteľov ich vlajkovej lode. Telefón môže začať horieť pre výrobnú chybu batérie.

"Asi nemá cenu isť do nejakých detailov, viac-menej vo výnimočných prípadoch sa môže stať, že ak je batéria nabitá na 100 percent a ďalej sa nabíja, tak tam dochádza k prehriatiu," povedal Ondřej Koubek, hovorca spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

Niektoré letecké spoločnosti dokonca zakázali vstup na palubu s týmto telefónom. Hovorca spoločnosti Ondřej Koubek hovorí, že väčšinu problematických prístrojov už vymenili a ďalšie explózie nehrozia. "Do tejto chvíle bolo zaznamenaných a potvrdených iba 35 prípadov a z toho žiaden nebol v Európe," dodal Koubek.

Odborníci na nové technológie hovoria, že výrobcovia sa predbiehajú v tom, ako vyrobiť čo najlepší smarffón a batéria je asi najslabším článkom supertelefonu.

"Výrobcovia musia natlačiť do čo najmenšieho tela tej batérie čo najviac výkonu, čo najviac kapacity a tým pádom vznikajú rôzne technologické prekážky a obmedzenia," povedal Ján Trangel zo žive.sk.

V každom prípade zatiaľ sa ale nepodarilo vyrobiť nadupaný telefón, ktorý by sme nabíjali iba občas.


Komentáre ( 0)