20. 10. 2016 09:39 | BRATISLAVA/etrend.sk, TASR

Slovensko bojuje o veľkú investíciu. Ak ju dostaneme, až 4 000 ľudí nájde prácu

Predstaviteľ nemeckého koncernu si myslí, že priestor pre nový závod by mohol byť v okresoch Lučenec a Rožňava.

Priemyselný park - ilustračná foto
Priemyselný park - ilustračná foto Foto: TASR

Nemecký výrobca ložísk Schaeffler chce postaviť nový výrobný závod vo východnej Európe a hľadá preň miesto. Ako informuje portál etrend.sk firma uvažuje aj o Slovensku, kde by ho mohli postaviť. Našimi konkurentmi sú susedia Poľsko a Maďarsko, ale aj Rumunsko a Srbsko.

Konateľ a riaditeľ Schaeffler Slovensko Jaroslav Patka v rozhovore pre týždenník TREND povedal, že máme veľkú šancu investíciu získať. „Rozhodnutie má padnúť do konca tohto alebo začiatkom budúceho roka," povedal. Podľa jeho slov koncern v súčasnosti rokuje s vládami jednotlivých štátov a aktuálne pripravuje stretnutie aj v rámci Slovenska. Myslí si, že "v okresoch Lučenec a Rožňava je priestor pre takýto veľký závod.".

Patku ocenili za aktivity súvisiace s významných rozvojom podnikov Schaeffler Group na Slovensku (Schaeffler SKALICA, spol. s r. o., Shaeffler Kysuce, spol. s r. o.), za dlhodobú udržateľnosť vysokej miery zamestnanosti v regióne, ako aj celkovej produktivity práce presadzovaním inovatívnych nástrojov riadenia a výrobných procesov podniku. Ocenenie získal pred pár dňami Národnom fóre produktivity v Žiline.

Schaeffler už má na Slovensku dva výrobné závody v Skalici a Kysuckom Novom Meste, kde spolu pracuje takmer 10-tisíc ľudí. Po automobilke Volkswagen a oceliarni U.S. Steel v Košiciach je tak tretím najväčším súkromným zamestnávateľom. Okrem toho má firma v Žiline aj finančné servisné centrum, ktorého vznik podporil pred dvoma rokmi investičným stimulom aj štát.

Plánovaný závod má podľa Patku veľkosťou zodpovedať závodu Schaeffler v Skalici. Ten zamestnáva 4700 ľudí a rozkladá sa na ploche 83.000 štvorcových metrov.

Komentáre ( 0)