21. 12. 2016 14:43 , článok bol aktualizovaný 22. 12. 2016 16:23 | BRATISLAVA/ tvnoviny.sk, ml

Slovenskej sporitelni končí akcia, vracia sa k pôvodnej úrokovej sadzbe

Tá bude o 0,1 percenta vyššia ako tomu bolo od októbra.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com/ PHB.cz (Richard Semik)

UniCredit Bank zvýšila minimálne úrokové sadzby pri niektorých fixáciách od decembra. Oproti posledným dvom mesiacom sa od Nového roka zvýšia aj úrokové sadzby pri päťmesačnej fixácii v Slovenskej sporiteľni. Dôvodom je, že končí kampaň, ktorá od októbra ponúkala klientom tejto banky zvýhodnené sadzby.  Od 1.1. 2017 teda stúpnu úrokové sadzby o 0,1%, z 1,49% na 1,59%, resp. z 2,19 na 2,29%.

"Vraciame sa teda naspäť k našej pôvodnej sadzbe, ktorá je iba o 0,1 percentuálneho bodu vyššia," povedala hovorkyňa Slovenskej sporiteľne Marta Cesnaková.

"Aktuálne neplánujeme zvyšovať úrokové sadzby úverov na bývanie. Naopak, už čoskoro prinesieme klientom v rámci nášho konceptu „All Inclusive" hypotéky ďalšie služby navyše, bez zmeny ceny," dodáva Cesnaková.

Do konca roka tak majú žiadatelia o úver v Slovenskej sporiteľni možnosť ešte ušetriť približne 2,5 eura na mesačnej splátke (pri úvere 50.000 eur a splatnosti 30 rokov).

„Tento krok je potvrdenie trendu zvyšovania sadzieb. Kým doteraz sa banky predbiehali v tom, ktorá dá nižšiu sadzbu, teraz budú súperiť, ktorá vydrží s aktuálnymi sadzbami čo najdlhšie," tvrdí analytik Finančnej Hitparády Pavel Škriniar.

UniCredit zvýšila úrokové sadzby už v decembri. Týkajú sa fixácií na päť, sedem a desať rokov. Úroková sadzba pri fixácii na tri roky by mala zostať bez zmeny. Takéto zmeny zaviedla UniCredit Bank:

QKIH.web_sadzba_jpg.jpg
 

Reportáž o prvom zvyšovaní úrokových sadzieb zo 7.12. 2016:

 

Komentáre ( 0)