09. 01. 2017 19:29 | BRATISLAVA/TV Markíza

Legenda medzi telefónmi oslavuje okrúhle výročie

Na počiatku sa z neho smiali, teraz si podmanil svet.

Steve Jobs predstavoval iPhone
Steve Jobs predstavoval iPhone Foto: TV Markíza

Na začiatku si z neho robili vtipy, napriek tomu sa predali stovky miliónov kusov. iPhone oslavuje desať rokov. Stal sa legendou, ktorá zmenila štýl života aj celé odvetvia ekonomiky. Nájdu sa ale aj kritici, čo v ňom stále vidia iba marketingovú bublinu.

Vizionár a šéf Applu Steve Jobs sa pokúsil zmeniť technologický svet. Do jedného zariadenia spojil prehrávač hudby, telefón a prehliadač webu.

Dnes ide o bežnú vec, no desať rokov dozadu boli v móde tlačidlové telefóny a obrazovka sa ovládala iba špeciálnymi dotykovými perami. Úspech nového iPhonu sa nedostavil hneď, na jeho rozpačité začiatky si spomína IT odborník Roman Calík.

„Vtedy sme sa niektorí pozerali na ten telefón nie tak revolučne, lebo chýbali mu veci ako napríklad nahrávanie videa, MMSky, alebo podpora funkcie 3G, ktorú už iné telefóny mali," povedal odborník.

Legendárnou sa stala aj reakcia šéfa konkurenčného Microsoftu, ktorý si z nového telefónu robil verejné žarty. „500 dolárov? Veď to je najdrahší telefón na svete a nemá ani klávesnicu!" vysmial novinku Steve Ballmer.

Iróniou ale je, že práve to zrejme zabezpečilo iPhonom úspech.

Viac v reportáži Lukáša Zuzelku.

 

Komentáre ( 0)