25. 01. 2017 19:00 | BRATISLAVA/Tomáš Velecký

Spoločnosť ESET vraj dostala od štátu košom

Ministerstvo vnútra síce tvrdí, že ponuky na kúpu objektu stále vyhodnocuje, v skutočnosti medzi nimi ale ponuka ESET-u už nie je.

Nemocnica sv. Michala v Bratislave.
Nemocnica sv. Michala v Bratislave. Foto: TV Markíza
Ohlasované centrum vývoja IT softvéru v Bratislave zrejme nebude. Spoločnosť ESET v treťom kole stratila možnosť kúpiť od štátu priestory, kde chcela zriadiť špecializovaný „kampus" pre vedcov a programátorov. Ministerstvo vnútra síce tvrdí, že ponuky na kúpu objektu stále vyhodnocuje, v skutočnosti medzi nimi ale ponuka ESET-u už nie je.

ESET chcel vývojové centrum na antivírusový softvér zriadiť v Bratislave v areáli po presťahovanej vojenskej nemocnici. Pred mesiacom jej ho štát nepredal. Vraj ponúkol málo. ESET skúsil šťastie znova, no vyzerá to tak, že úradníci jeho ponuku už ani len neprijali.

"Pred niekoľkými dňami nám vrátili bez akéhokoľvek vysvetlenia zábezpeku. A to podľa podmienok súťaže znamená, že naša ponuka na kúpu tohto areálu nebola prijatá," reagovala hovorkyňa ESET-u Zuzana Hošalová.

Potom, ako štát vrátil peniaze zo zábezpeky na účet ESET-u, ministerstvo vnútra oznámilo, že súťaž pokračuje. „V súlade s podmienkami obchodnej verejnej súťaže bola lehota na vyhodnotenie ponúk predĺžená do 6. februára," reagovalo ministerstvo vnútra.

Na stole sú teda už len ponuky od iných záujemcov. Ministerstvo vnútra zatiaľ odmieta hovoriť o podrobnostiach.

Softvérová spoločnosť ESET chcela v areáli bývalej Vojenskej nemocnice vytvoriť tzv. IT kampus - mladí inžinieri a inžinierky by tu projektovali bezpečnostný softvér. Po rozhodnutí MV je všetko inak. Zostávajú dvaja favoriti: prvým je developerská skupina patriaca do impéria J&T, tým druhým je bývalá privatizér z čias Mečiarizmu - František Hodorovský.

Vzhľadom na povesť údajných zostávajúcich uchádzačov sa dá predpokladať, že ak vyhrá niekto z nich, namiesto vývojového IT centra pribudne v Bratislave nový polyfunkčný objekt s kanceláriami a bytmi.