27. 01. 2017 09:09 | BRATISLAVA/zg

Hľadáte si prácu? Tu sú výsledky ankety Najzamestnávateľ 2016

Medzi ľuďmi, ktorí hlasovali prevládalo až 47 percent respondentov s vysokoškolským vzdelaním a 73 percent zamestnaných ľudí.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Syda Productions/shutterstock.com

Spoločnosť Profesia zverejnila výsledky najlepších zamestnávateľov za uplynulý rok. V ankete hlasovalo celkom 17 070 ľudí, ktorí si vyberali najatraktívnejšieho zamestnávateľa spomedzi 133 nominovaných firiem v ôsmich kategóriách.

Najzamestnávatelia za rok 2016.
Najzamestnávatelia za rok 2016. Foto: Profesia.sk
 

Kompletný rebríček v jednotlivých kategóriách nájdete TU

„V uplynulom roku pociťovali takmer všetky firmy na Slovensku nedostatok kvalitných uchádzačov. Správanie sa kandidátov na pracovnom trhu sa zmenilo a vplyvom množstva pracovných ponúk si začali viac vyberať, pre akého zamestnávateľa budú pracovať. Z našich dát vyplýva, že pre uchádzačov sa stala pri výbere zamestnávateľa dôležitá silná, známa značka, dobré meno a reputácia spoločnosti. Preto je dôležité oceňovať tých najlepších, o ktorých každoročne rozhodne sama verejnosť," uviedla výkonná riaditeľka spoločnosti Profesia Ivana Molnárová.

Medzi ľuďmi, ktorí hlasovali v ankete prevládalo až 47% respondentov s vysokoškolským vzdelaním a 73% zamestnaných ľudí.

Ako informovala tvnoviny.sk PR manžerka spoločnosti Katarína Tešla cieľom ankety je priniesť reálny pohľad verejnosti na Slovensku na to, ako vnímajú firmy, ich benefity a imidž a zverejniť rebríček zamestnávateľov, ktorí dokážu Slovákov osloviť svojím férovým prístupom k zamestnancom a prostredím, ktoré pre svojich ľudí vytvárajú.

Komentáre ( 0)