02. 03. 2017 18:07 | NITRA/ TV Markíza

Nitriansky Jaguar už zamestnáva a o prácu je poriadna bitka

Kto personalistov osloví, toho kontaktujú. Britská automobilka však hľadá zamestnancov pre Nitru aj sama.

Fabrika rýchlo rastie.
Fabrika rýchlo rastie. Foto: TV Markíza

Nadpriemerný plat a práca pre takmer 3 000 ľudí. To Slovákom sľubuje britská automobilka Jaguar. Závod pri Nitre plánujú otvoriť na budúci rok. Viac ako stovka ľudí má už teraz prácu pre Britov istú.

O prácu v Jaguari je bitka. Briti už majú na stole 51 360 životopisov ľudí, ktorí vyplnili oficiálny elektronický dotazník ústredia práce. Keď to prepočítame - na jedno miesto sa hlási 18 ľudí.

"Ústredie práce v polovici januára odovzdalo celú databázu záujemcov o prácu u investora priamo investorovi. Ďalšie kroky sú v réžii investora," povedala hovorkyňa Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Jana Lukáčová.

Kto personalistov osloví, toho kontaktujú. Britská automobilka však hľadá zamestnancov pre Nitru aj sama. Na internetových pracovných portáloch má už okolo 75 inzerátov.

"Momentálne prebieha nábor do logistických, tiež výrobných a inžinierskych tímov," spresnila PR manažérka pracovného portálu Katarína Tešla.

"Doposiaľ sme prijali okolo 130 ľudí. S rozsiahlym náborom ľudí začneme koncom tohto roka," uviedla v písomnom stanovisku hovorkyňa automobilky Jaguar Land Rover Lisa palmer.

Pracovať pre britskú automobilku by chcel aj devätnásťročný Štefan. Učí sa za programátora CNC strojov v Nitre a chce sa tým živiť.

"Toto nie je práca, že špinavá od oleja, to už dávno nie," povedal maturant Štefan Čapaj.

Jeho strednú školu si vybrali ľudia priamo z Jaguaru. Z tamojších stredoškolákov si Briti chcú vychovať vlastných zamestnancov.

 

"Sme posilnili aj jazykovú prípravu. Zmenili osnovy. Pridali predmety ohľadom automobilového priemyslu," opísala riaditeľka Strednej odbornej školy polytechnickej v Nitre Oľga Hodálová.

Závod pri Nitre zaberie 300 000 metrov štvorcových. Výrobné haly už naberajú kontúry. Pracovať by tam malo 2 800 ľudí.

Jaguar sľubuje plat 1 225 eur v hrubom. Výrobu by mal spustiť už na budúci rok. Plánuje vyrobiť 150-tisíc áut ročne.

Komentáre ( 0)