27. 04. 2017 17:10 | TRENČÍN/TV Markíza

Svetový gigant v Trenčíne otvoril špičkové laboratórium, ponúkol nadštandardné platy

V tejto chvíli zamestnávajú 160 ľudí a viac než 90% z nich má vysokoškolské vzdelanie.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: TV Markíza

Popredný svetový dodávateľ automobilových interiérov oficiálne spustil do prevádzky jedno z najmodernejších testovacích centier v Európe. Firma Yanfeng sa zaoberá vývojom palubných dosiek a dverových komponentov.

V nových laboratóriách testujú životnosť a pevnosť materiálov, z ktorých potom na Slovensku vyrábajú jednotlivé diely do rôznych automobilov. "Dokážeme analyzovať jednak materiálové vlastnosti i z pevnostnej stránky, ale aj materiálové vlastnosti z chemickej stránky," vysvetlil riaditeľ laboratórií v Trenčíne Ivan Kebísek.

Skúšky robia na tlak, ťah, či tepelné a svetelné výkyvy. "Testujeme prístrojové dosky a hlavne zaťaženie v oblasti airbagu," povedal zamestnanec firmy Filip Mikolášek.

V tejto chvíli zamestnávajú 160 ľudí a viac než 90% z nich má vysokoškolské vzdelanie. "Priemerný plat našej lokácie je okolo 1.600,- euro," povedal riaditeľ.

 

Firma dostala od štátu aj finančný stimul vo výške viac než 800-tisíc eur. "Keď zoberiem úplnú investíciu do všetkých priestorov vrátane kancelárii, IT systémov, tak to bolo viac ako päť miliónov. Samotné testovacie laboratórium stálo 4,3 milióna," vyčíslil Kebísek.

"Vzhľadom na to, že projekt rozvoja technologického centra bol podporený aj prostredníctvom investičnej pomoci, máme v podstate garanciu, že počas minimálne piatich rokoch, investor tieto vytvorené pracovné miesta bude musieť aj udržať," dodal štátny tajomník ministerstva hospodárstva SR Rastislav Chovanec.

Komentáre ( 0)